Hokejisté Dynama trénovali s profesionálními vojáky Armády České republiky…

Pondělní dopolední trénink byl pro hokejisty Dynama speciální: absolvovali jej spolu se čtyřmi vojáky 141. zásobovacího praporu, který spadá pod 14. pluk logistické podpory. Kondiční trenér Dynama Petr Mocek nachystal pro své svěřence parádní kruhový trénink na travnaté ploše. Hokejisté spolu s vojáky se do něj pustili s plnou vervou po zhruba půlhodinové rozcvičce. Vše samozřejmě probíhalo za bedlivého dozoru všech trenérů.

S našimi kluky můžeme být spokojeni, což potvrdil i náš náčelník tělovýchovy. Na to, že nedělají takové tréninky, tak předvedli vynikající výkon. Celý trénink byl naprosto výborný – klobouk dolů před všemi!" řekla po skončení devadesátiminutové jednotky kapitánka Lucie Masaříková.

Na několika stanovištích si hráči i vojáci skutečně hrábli. „Jsem rád, že jsme činky vytáhli v tak krásném dni ven a mohli jsme být na čerstvém vzduchu. Pro nás to byl klasický trénink, který absolvujeme šestý týden. Bylo to pro nás skvělé zpestření si zatrénovat s profesionálními výkony, věřím, že i pro ně to mohl být pěkný zážitek. Zařadili jsme je k naší nejsilnější skupině, aby dostali pořádně zabrat," nechal se slyšet hlavní trenér A týmu Dynama Miloš Holaň.

Trénink splnil svůj účel a už začínáme plánovat revanš, že bychom to obrátili, že bychom si zkusili jejich extrémní podmínky a ty by nám ukázaly, jak jsou hráči mentálně silní a jak si dokáží hrábnout až na dno. Hovořil jsem s jejich náčelníkem, popisoval mi podmínky, které musí přežít, určitě by bylo zajímavé si naše role obměnit," pokračoval pardubický hedkouč.

Miloš Holaň neopomněl poděkovat vojákům za podporu v minulé sezoně, i oni chodili vytrvale fandit zejména v extraligové baráži. „Jsme i jim vděčni za to, že se na nás nevykašlali v těchto těžkých týdnech. Rádi je pozveme na naše další zápasy v Tipsport areně a věříme, že si užijí lepší podívanou," doplnil.

Celou sestavu cviků vymyslel a připravil kondiční trenér Petr Mocek. „Podařilo se nám do našeho tréninku začlenit čtyři členy Armády České republiky, jsem rád, že se to podařilo domluvit. Kluci si vyzkoušeli, jak my trénujeme a mohli jsme se vzájemně porovnat," řekl po této fyzicky náročné jednotce.

Rozcvičení trvalo půl hodinky, abychom si rozehřáli, zpevnili svaly a abychom celkově zpevnili tělo, pak jsme přešli na kruhový trénink k činkám. Cílem bylo vydržet co nejvíce kol a dostat se tak na maximum svých možností. Pak měli kluci extra cvičení na sílu a krátké sprinty, které zakončily dopolední blok," popsal průběh pondělního dopoledne.

Stanovišť bylo několik, na každém z nich si vojáci s hráči pořádně máknuli. „Trénovali jsme lifterské cviky, tedy explozivní sílu nohu, pak přední dřep, který zpevňuje trup a dolní končetiny. Nezapomněli jsme na prvky plyometrie, tedy odrazy, a na zpevnění vršku. Oproti klasickému tréninku jsme měli méně přestávek, což je dnešní trend. Hráč by neměl sedět po uplynutí cviku tři minuty na zemi, ale chce to, abychom se zaměřil na práci v maximálním tempu," řekl Petr Mocek.

Jsem nadšený! Kluci na sobě vidí zlepšení, každý hráč si vede svůj deník, které jim kontroluji. Doufám, že se tato práce také projeví na ledě," spokojeně doplnil kondiční trenér Dynama Pardubice.

Jedním z vojáků, kteří si vyzkoušeli hokejový trénink, byl i nadrotmistr Jakub Havel. „Na hokejistech bylo vidět, že jsou na vrcholu letní přípravy, jsou opravdu nabušení a plní sil. Trénink byl super, jsme rádi, že jsme si ho mohli užít venku a nepotit se v tělocvičně. Bylo hezky teplo, moc jsme si to užili. Měli jsme respekt z toho, co nás čeká, to se potvrdilo, bylo to náročné. Děkujeme Dynamu za pozvání!" řekl po absolvování tréninkové jednotky.

Věřím, že příště přemluvíme víc kluků a přijde nás více. Někdy bychom zase mohli vzít hokejisty k nám. Absolvovali jsme kruhový trénink zejména na nohy. Musím přiznat, že my s až takovými hmotnostmi necvičíme s tolika opakováními. Měli jsme i rychlé úseky se sprinty na výbušnost, to mají hokejisté fakt najeté. Silové přední a zadní dřepy s váhou byly pro mě asi nejnáročnější. Nejtěžší bylo posledních dvacet sprintů," nechal se slyšet jeden z vojáků Armády České republiky.

Po tréninku se logicky cítil unavený – ale tak to má být! „Hokejisté jsou profesionální sportovci, je to jejich povolání, ale opravdu respekt k nim, jak těžkou letní přípravu mají. Každý den takhle makají, určitě to není nic příjemného a chce to pořádnou vůli. Nohy je určitě po takovém tréninku bolí, já vím, že budu potřebovat regenerovat delší dobu," doplnil.

Jako příjemnou změnu přivítal účast vojáků na pondělním dopoledním tréninku obránce Jan Ščotka. „Trénink byl fajn, věřím, že se jednalo o příjemné zpestření i pro vojáky. Zvládli to podle mě výborně, klobouk dolů před nimi," řekl pardubický zadák.

Byl to náš klasický trénink: tedy rozcvička, po ní silový kruhový trénink a po doplňkových cvicích ještě dvacet sprintů. Dá se říci, že to byla taková naše pondělní klasika. Ještě jednou musím smeknout před vojáky, že to zvládli perfektně. Mám respekt před všemi vojáky, všechny nás chrání a zaslouží si naše uznání za to, že i kvůli nám nasazují vlastní životy," doplnil.

Netradiční trénink si užil také útočník Tomáš Vondráček, který přišel na východ Čech z mistrovské Komety Brno. „Pro nás to byla klasická jednotka, která byla zpestřená účastí vojáků Armády České republiky. Docela jsme se hecovali, věřím, že to pro ně byla fajn zkušenost. I oni musí být perfektně připraveni, jejich povolání je náročné. Zvládli to v pohodě. Kdybychom my trénovali s nimi, tak by to také byla zajímavá zkušenost," okomentoval pondělní dopoledne.

Vojáci si zaslouží naše uznání, chrání naši zemi, nejsou tak mediálně známí, přitom si zaslouží větší obdiv, než se o nich ví. O hokejistech všichni ví všechno, o vojácích tolik ne," uzavřel důrazný křídelník Dynama.

Zdroj a foto: Hockey Club Dynamo Pardubice, a.s.