Hádku v podzemní garáži musela uklidnit až hlídka strážníků

Pardubice – „Já potřebuju zaparkovat!" Věta, kterou naši strážníci znají od řidičů velmi důvěrně. A také věta, která odstartovala vášnivý konflikt v podzemních garážích obchodního centra v centru města Pardubice.

V tomto případě začala tím, že jeden z řidičů se rozhodl svoji potřebu zaparkovat nadřadit dopravnímu značení – konkrétně značce zákaz vjezdu B2, kterou řidiči znají pod názvem jednosměrka. Na jízdu protisměrem jej vzápětí upozornil jiný muž a hned bylo zle. 30letý řidič na reagoval na výtku vznětlivě a hádka začala gradovat až do úderu pěstí do kapoty vozidla oznamovatele. Krom ostrahy tak museli na místo zamířit i strážníci.

Podzemní garáží se ozvěnou nesla slova, která tu nelze opakovat. Podezřelý muž odmítal nejen se uklidnit, ale i uposlechnout zákonných výzev hlídky k prokázání totožnosti a trval si na svém, že když přece jede s dítětem a potřebuje nějak zaparkovat, tak mu nikdo nebude říkat, kudy smí jet. Tento mylný názor na pravidla silničního provozu mu strážníci vysvětlili, ale protože jej nepřijal, bude mu totéž vysvětlovat ještě správní orgán. Rozčilený muž svou totožnost strážníkům nakonec přece jen sdělil a byl hlídkou poučen o dalším postupu.

My v každém případě doporučujeme všem řidičům jízdu dle pravidel silničního provozu a na cestách zachovejte pokud možno klid. 

Zástupkyně parlamentů na návštěvě u strážníků městské policie

Jeden den S Městskou policií Pardubice jsme přichystali pro zástupce Dětského a Studentského parlamentu. Magdaléna Vlasáková za Základní školu Štefánikova a Alexandra Klempířová zastupující Labskou střední odbornou školu a Střední odborné učiliště se na jeden den podívali, jak to chodí v práci strážníků.

Den pro obě zástupkyně začal ranní poradou, aby se mohly seznámit, jak vypadá příprava na pracovní den, rozdělení úkolů a zhodnocení událostí předchozího dne.
A potom už vzhůru do práce. Seznámit se s fungováním operačního střediska a jak jsou přijímány hovory, jak se pracuje s kamerovým systémem i s praktickou ukázkou. Právě v okamžiku návštěvy totiž došlo na Jahnově třídě v Pardubicích ke stržení trolejového vedení a přímo v přímém přenosu tak mohla děvčata sledovat kontrolu dopravní situace a průjezdnosti právě s pomocí kamer a to nejen v místě samotné události, ale i navazujících ulicích.

Spolu s ředitelem Městské policie Pardubice Janem Haldou se seznámily s vozovým parkem městské policie a výbavou vozidla psovodů, které je určeno jako pro transport služebních psů, tak je rovněž vybaveno pro odchyt zvířat. A naši studentskou návštěvu jsme seznámili i s fungováním jízdního oddílu městské policie. Na závěr jsme zodpověděli několik otázek na téma fungování městské policie, zbraní, výstroje a dalších záležitostí běžného dne strážníka. Děkujeme za návštěvu a také to, že si k návštěvě vybraly právě městskou polici. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Titulní foto ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ