Galerie Univerzity Pardubice představí scénografku Renatu Hans…

Pardubice – Scénografii a kostýmy od pardubické rodačky Renaty Hans představí nově Galerie Univerzity Pardubice. V pořadí 106. umělecká výstava pod názvem Divadlo svět se otevře zítra v 17 hodin.

S tvorbou kostýmních výtvarníků a scénografů se setkáváme zpravidla ve zhmotněné formě při divadelním představením. Můžeme se obdivovat barvitosti kostýmů a důmyslně pojaté scéně. Málokdo z nás má ale možnost se běžně setkat s výtvarnou prací, která této realizaci předchází. Jsou to někdy stovky kreseb a návrhů, které potom kamsi zmizí a v lepším případě skončí v divadelním archivu. Na výstavě Renaty Hans – Divadlo svět můžete návrhy vidět v jejich původní kreslené podobě a ocenit jejich půvab," říká kurátor univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil.

Renata Hans (nar. 1980), rodačka z Pardubic, vystudovala textilní tvorbu a scénografii na pražském DAMU. Umělecky se věnuje především tušové a akvarelové malbě, textilní tvorbě, kombinovaným technikám a navrhování kostýmů pro divadlo. Na svém kontě má několik samostatných i kolektivních výstav, své práce vystavovala v Pardubicích, Hradci Králové i v Praze. Její kostýmy znají v Londýně a textilní objekt s názvem Labyrint představila rovněž v Českém centru v New Yorku.


KDY: 5. 2. – 29. 3. 2019, po-st 8 – 20 h, čt 8 – 18 h, pá 8 -16 h, so 8 – 12 h

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, vestibul Univerzitní knihovny, Studentská 519

Vstup do Galerie UPa je zdarma.

Zdroj a foto: Univerzita Pardubice