Folkař Vít Troníček neměl se svým triem při koncertu ve vedru zábrany. Při děkovačce pak spolkl komára

Pardubice„Přemýšlím, co se dá dělat jiného než jít v tomhle vedru ve městě na koncert? Napadá mě úplně všechno. Třeba jet k moři nebo na wellness, kam odjela na týden moje žena. Chudinka, teď trpí sama ve vířivce. Nebo to aspoň píše," uvedl středeční koncert před pardubickou kavárnou Nota, která se nachází v prostorách Domu hudby, písničkář Vít Troníček

Ve vedru neměli zábrany

Kapelník oblíbené folkové partičky Marien se zde představil společně se svým triem. „S ním hrajeme odpad z repertoáru skupiny Marien a vystupujeme jako trio tam, kde si pořadatelé nemohou dovolit celou kapelu," řekl s úsměvem na rtech Vít Troníček.

„Navíc bylo vedro, takže jsme neměli zábrany. Proto došlo také na píseň Kluk z Pardubic," vysvětlil se smíchem folkař, který líčil i nedávné zážitky z tábora. „Tam teď zrovna krotí děti můj bratr Jan," poznamenal na adresu svého staršího sourozence. „Já už jsem se stal táborovým důchodcem. To je člověk, který přestává znát praktikantky jménem," podotkl Vít Troníček. 

Při děkovačce spolkl komára

Obecenstvu se svěřil rovněž s tím, že při děkovačce spolkl komára. „Přišlo mi to pro diváky jako lepší varianta, než kdybych se ho snažil vyndat z úst. I když vím, že to je strava budoucnosti. Možná velmi blízké, vzhledem k rostoucím cenám potravin," sdělil muzikant, který společně se svými kolegy příjemně pohladil duši i pobavil publikum před pardubickou kavárnou Nota.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: marien.cz