ERA má nového generálního ředitele…

Pardubice – Novým generálním ředitelem společnosti ERA byl jmenován Ondřej Chlost, dosavadní obchodní ředitel. Ve vedení firmy vystřídá Viktora Sotonu, který pozici generálního ředitele opouští po devíti letech a nastupuje do funkce prezidenta a CEO společnosti Aero Vodochody.

Viktor Sotona působil ve firmě 20 let a pod jeho vedením dosáhla ERA opakovaně rekordních obratů i zisků a zdvojnásobila počet zaměstnanců na současných 400.

Ing. Ondřej Chlost, MBA, je po léta v čele týmu ERA získávajícího obchodní příležitosti na trhu alternativních řešení pro sledování letového provozu v civilní i vojenské oblasti. Během své 23 let trvající kariéry se podílel na mezinárodním úspěchu firmy, která prosazením technologie pasivní radiolokace (e.g. multilaterace) založila zcela nový segment trhu a dnes její systémy využívá téměř 150 zákazníků v 67 zemí všech kontinentů.

Ondřej Chlost začal kariéru jako velitel radarové techniky v rámci protivzdušné obrany státu českých ozbrojených sil. V civilní sféře vystřídal několik manažerských pozic u firem v České republice a Indii. V ERA začal pracovat v roce 1997 a úspěšně vedl část obchodního oddělení zaměřenou na vojenské systémy. V současnosti je obchodním ředitelem firmy a členem představenstva ERA a.s. Nyní nastupuje do funkce generálního ředitele, kde nahradí Viktora Sotonu, jehož byl devět let pravou rukou.

Zdroj a foto: ERA a.s.