Epidemie osamělosti: lidé si pomáhají prášky a domácími parťáky

Chrudimsko – Lidé se stále víc cítí osamělí, podle průzkumů má tento pocit 2x víc lidí než v roce 2016 a 4x víc cítí osamělost mladí lidé ve věku 18-25 let. Lidé s těmito pocity stále častěji sahají po volně prodejných doplňcích stravy na stres a úzkost, nebo si pořizují zvířecí společníky, nejčastěji psy nebo kočky, ve smyslu hesla „váš mazlíček, váš lék".

V roce 2022 prodala první lékárna na českém internetu Lékárna.cz zmíněných doplňků stravy 2,5krát víc a o 25 % stoupl zájem o chovatelské potřeby. Češi totiž nakupují v internetové lékárně nejen léky, vitamíny, doplňky stravy, kosmetiku či zdravé elektro pro potřeby svoje vlastní nebo v péči o rodinu, ale postupně si tady našli  cestu i k produktům pro svoje domácí mazlíčky. Proto je nyní Lékárna.cz rozšířila o 7000 produktů určených na péči, řešení běžných zdravotních obtíží, ale i běžných potřeb, pamlsků a hraček včetně těch interaktivních. „Chceme šetřit našim zákazníkům čas a být po ruce i když potřebujete odbornou radu. Abyste se cítili dobře vy i vaši čtyřnozí kamarádi. A pořád platí, že u nás si doma v klidu vyberete a my vám vše bezpečně zabalené zase až domů spolehlivě doručíme," připomíná PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Lékárna.cz nabízí pro zdraví, péči i rozmazlování čtyřnohých parťáků:

  • Naší první a největší starostí je péče o zdraví, tomu podřizujeme nabídku produktů i služeb jak pro lidi, tak pro zvířátka. Pečlivě jsme vybrali nabídku toho, co vám usnadní péči o jejich zdraví nebo řešení zdravotních obtíží. 
  • Domácí mazlíčci potřebují kvalitní krmivo, ale i veterinární doplňky stravy pro zdravý vývoj nebo pro zdravotní neduhy. A samozřejmě i nějaké ty pamlsky, to všechno jsme pro vás vybírali pečlivě. 
  • Díky naší veterinární kosmetice a sortimentu hygienických pomůcek si usnadníte péči o mazlíčky, ať už je připravujete na výstavu, nebo „jen" čistíte po pořádné vycházce. 
  • Mysleli jsme taky na každodenní pohodu vašich čtyřnohých parťáků: pelíšky pro pejsky a kočičky, domečky pro hlodavce máme v různých velikostech i materiálech. A k nim podestýlky, misky, krmítka a spoustu dalšího.
  • Doporučíme, jak a  čím pečovat o tlapky a kůži, o srst, uši a oči. Kleštiček a kartáčků máme velký výběr, protože každé zvířátko potřebuje něco jiného. 
  • Soužití rodiny se zvířetem vylepšují různí užiteční pomocníci. Obojky a vodítka jsou samozřejmostí, ale my pro vás máme oblíbené chladicí nebo absorpční podložky a další vychytávky, kteří vám ušetří starost a zvířátku zajistí pohodlí. A taky všechno pro úklid, ať už domácího prostředí, nebo exkrementů venku. 
  • „Rozmazlovací" sortiment typu hračky, hlavolamy, škrabadla, tunely a další samozřejmě v naší nabídce nechybí – ten pro vás vybíráme asi nejraději. Záleží nám na tom, by váš domácí mazlíček  byl vždycky v dobré náladě a nenudil se, když ho třeba na chvíli musíte nechat samotného. Interaktivní hračky doslova milujeme a jejich nabídku jsme sestavovali s nadšením! 

Rádi vám na www.lekarna.cz poradíme to nejlepší pro zdraví každého člena vaší rodiny – i toho čtyřnohého! Přejeme si totiž jediné: Abyste se cítili dobře.

Autor:
Zdroj a foto: