Duben v Natura Parku…

Pardubice – Jaro je v plném proudu a přípravy dubnových akcí v Ekocentru PALETA jakbysmet. Co Vás tedy tento měsíc čeká? Jako první můžeme zmínit třeba přednášku Okavango: ze země, ze vzduchu, pod vodou. Vyprávět bude Tomáš Grim, přední český ornitolog, vysokoškolský profesor, spoluautor a autor knih a fotograf, který procestoval desítky zemí, aby pozoroval tamní přírodu. Akce se koná 10. dubna.

Všímaví návštěvníci jistě zaregistrovali, že tentokrát v nabídce není jinak pravidelné Odpoledne se zvířátky. Nemusíte se ale bát, o zvířátka přesto nepřijdete – můžete se s nimi setkat při jiné příležitosti, a to 14. dubna na akci s názvem Zvířátkový den Země aneb Zahájení sezóny v Natura Parku. Uvidíte zvířátka domácí, exotická i hospodářská, zahrajete si kulečník a opečete buřty.

Od 15. dubna bude v Natura Parku nainstalována výstava Netopýři tajemní a zranitelní, která ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě informací o způsobu jejich života či metodách výzkumu se dotýká také problematiky jejich ochrany.

Do Natura Parku můžete samozřejmě zajít i mimo akce, například na kávu, čaj, víno, limonádu či posezení v příjemném prostředí zahrady. Každý den až do 13. dubna si navíc stále ještě můžete zahrát hru Co ukážou stopy. Hra je určena především dětem ve věku 5 – 9 let, je o pejskovi ztraceném v zimním lese, o hledání stop zvířat a o tom, jak se jim v zimě žije. Otevírací doba Natura Parku: denně mezi 14. a 20. hodinou.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.