Drzý zloděj na Chrudimsku… Policie ČR žádá veřejnost o zvýšenou ostražitost…

CHRUDIMSKO – Do domů vchází i za přítomnosti majitelů.

Dne 1. června 2017 jsme přijali oznámení o krádeži šperků v obci Načešice. Neznámý pachatel vnikl do odemčeného domu a z obývacího pokoje sebral šperkovnici, kterou sice nakonec odložil, ale z ní odcizil šperky v hodnotě okolo 55.000 korun.

Podobný případ se stal i 9. června 2017 v obci Morašice. Neznámý pachatel vnikl do domu v době, kdy poškozená byla na zahradě a poškozený ve sprše. Zde byl však pachatel přistižen poškozeným v době, kdy bral, co mu nepatřilo. Nakonec odcizil šperky v hodnotě 7.000 korun a utekl.

Oba případy nyní šetří kolegové z Obvodního oddělení Heřmanův Městec.

K popisu muže: muž snědší pleti, fešák, věk kolem 35-40 let, vysoký cca 190 cm, udělanější postavy, ani hubený ani tlustý, hladce oholený, mluvil plynulou češtinou, bez vad řeči, tmavší husté hodně krátké vlasy střižené na ježka, vpředu měl vlasy tzv. ulíznuté jako od krávy (stojící ježek, evidentně od narození), k obličeji: hnědé oči, normální pravidelný nos a ústa, zuby měl asi všechny. Nikde žádný markant (piercing, tetování ani jizva).

Není vyloučeno, že by se mohlo jednat o stejného pachatele u obou případů. Žádáme veřejnost o zvýšenou ostražitost, nenechávejte otevřené domy a nikoho cizího nepouštějte dovnitř. V případě nějakých poznatků k osobě pachatele nás prosím ihned kontaktujte na telefonní číslo 974 572 711. Děkujeme za pomoc.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR