Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala tisková mluvčí hasičů a kouzelnice…

Pardubice – Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a jedna z nejlepších kouzelnic na světě. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek ze Pardubického kraje nejvíce hlasů. 

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo 18. října v budově Krajského úřadu Pardubického kraje. Ocenění Vendule Horákové předala za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Je hodně důležité, že ženy, které se dostanou do této soutěže, spojuje neuvěřitelná ženská energie. Vznikají další nové projekty, které lidem kolem nich mění životy k lepšímu," uvedla místopředsedkyně Senátu PČR a senátorka za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko Miluše Horská.

„Je mi ctí setkat se s ženami, které obohacují náš život další přidanou hodnotou. Na světě je to tak zařízené, že s některými věcmi přicházejí více ženy a s jinými muži a jeden bez druhého bychom se neobešli anebo alespoň ochudili. Blahopřeji všem finalistkám a přeji, ať se jim daří vše, co považují za důležité," řekl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Vítězka ceny Žena regionu Pardubického kraje Vendula Horáková je již 18 let tiskovou mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Za tuto práci získala před pěti lety dokonce celostátní ocenění „Mluvčí roku". Svůj volný čas zasvětila Vendula magii a kouzlům. Vede kroužek kouzel, pořádá juniorské soutěže kouzelníků, věnuje se moderní magii, oboru všeobecná magie a iluze. Se svým programem sklízí úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. Jako jediná z českých kouzelnic byla pozvaná na světovou kouzelnickou show v Německu, kde se divákům představují nejlepší kouzelnice světa.

Vendula Horáková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

Držitelkou ocenění Žena regionu za Pardubický kraj se stala tisková mluvčí hasičů a kouzelnice
« z 12 »

Finalistky 10. ročníku za Pardubický kraj:

Vendula Horáková

Vendula je tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Za tuto práci získala v roce 2014 ocenění – nejlépe hodnocená mluvčí v České republice – „Mluvčí roku". Již třetím rokem také vede kroužek kouzel, pořádá juniorské soutěže kouzelníků. Jako jediná kouzelnice z ČR byla pozvána na světovou kouzelnickou show v Německu, kde se divákům představují nejlepší ženy – kouzelnice světa.

Vladimíra Lesenská

Vladimíra poznala nejvyšší patra politiky, když byla zvolena do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Její doménou je sociální oblast, přičemž za dvě volební období navázala úzkou spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů za účelem hájení občanských a spotřebitelských práv.

Zuzana Nováková

Zuzana je tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje. Je ale také členkou jediného ochotnického divadla v Pardubicích. Stála při založení amatérského divadla Exil. Působí zde jako režisérka a úspěšně uvedla na jeviště již mnoho výborných divadelních her.

Kateřina Nováková

Kateřina je ředitelka základní školy ZŠ V Pohybu, kterou si rodiče v Pardubicích založili sami v roce 2016. Je to škola, která jde s dětmi formou prožitkového učení, konstruktivismu, kritického myšlení, individuálního přístupu, slovního hodnocení a souladu s přírodou. Důležitá je otevřená komunikace a partnerský přístup.

Hana Shánělová

Hana založila a vede neziskovou organizaci Rodinné centrum Tudy z nudy. Nabízí dětem zajímavý program volnočasových aktivit rozšiřující jejich všestranné vědomosti a dovednosti. Pomáhá jim vyrůst v samostatné a zodpovědné jedince, žijící bez závislosti na alkoholu, drogách, automatech, bez xenofobie a rasismu.

Marta Škodová

Marta je pedagog a zástupkyně ředitelky na základní škole Závodu Míru v Pardubicích. Již několik generací dětí se může pyšnit tím, že bylo "spoluvychováno" touto dámou. Paní učitelkou, která nesnáší bezpráví a vždy bude na straně pravdy a dobra. Je častou tou osobností, která pomáhá dětem správě si nastavit v životě hodnoty a ukazuje jim důležitost vzdělání.

Kateřina Soukupová

Kateřina je mámou veverčích mláďat na plný úvazek. Spolu s manželem založili záchrannou stanici Pinky, kde se starají o veverčí mláďata. Každý rok přijmou do záchranné stanice cca 100 mláďat. Laskavá ošetřovatelka se již postarala o více než tisíc veverčat, z nichž většinu úspěšně vrátila zpět do přírody.

Michaela Tomanová

Michaela je primářka a bývalá dlouholetá ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí a jedním z předních českých odborníků v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, kterému se plně věnuje již přes 20 let. Hlavní její lékařský zájem a přednášková činnost se soustřeďuje především na problémy a bolesti spojené s pohybovým ústrojím, a speciálně na léčbu páteře.

Tereza Všetečková

Tereza je „tahounem" Spolku podnikavých žen Pardubického kraje, jehož je místopředsedkyní. Za necelý rok existence Spolku dokázala tuto organizaci natolik ukotvit a zviditelnit, že Spolek podnikavých žen není jen partnerem regionálních institucí, ale stal se i inspirací a jakýmsi vzorem pro podnikavé ženy z mnoha dalších regionů.

Ludmila Zvěřinová

Ludmila celých 22 let působila jako ředitelka školy. V současné době je aktivní členkou Rady seniorů města Pardubic, pracuje také jako členka Komise pro cestovní ruch Rady města Pardubic. Obětavě pracovala také v dobrovolnickém týmu po celou dobu konání Mistrovství světa v hokejbale.

Zdroj a foto: Pardubický kraj