Domov mládeže v Pardubicích má novou fasádu

Pardubice – Domov mládeže a školní jídelna Pardubice má ubytovací kapacitu 700 lůžek, ta bývají po celý rok beznadějně obsazená. Jedná se o ubytovací zařízení pro školáky s největší kapacitou v Pardubickém kraji, nezměrný význam má především pro krajské město. V letošním roce se zde podařilo zateplit obálku dvou budov, další stavební úpravy by měly v příštích letech následovat.

Obě budovy domova mládeže už měly leccos za sebou, jsou to stavby z let 1956 a 1976. Při rekonstrukci bylo nutné nejdříve odstranit původní obklad ze skelné vaty, pokračovalo se výměnou oken, dveří, zateplením střechy krčku a stropní konstrukce položením izolačních rohoží na podlahu půdy. Díky tomu bychom měli v budoucnu ušetřit na provozních nákladech," vysvětlil radní zodpovědný za školství Josef Kozel.

Zateplení obou objektů mírně přesáhlo částku 30 milionů korun, z toho necelých 13 milionů korun získal kraj na projekt z evropských fondů. V dalších letech by chtěl kraj investovat také do interiérů pardubického domova mládeže. „Protože se jedná o rozsáhlý komplex budov, budeme muset případné stavební úpravy realizovat postupně. Budeme intenzivně jednat s paní ředitelkou, jak v rekonstrukci pokračovat, zda opravíme pokoje po jednotlivých patrech a podobně, vše navíc s ohledem na provozní možnosti zařízení. Domov je permanentně vytížený, právě proto by měl mít také podobu moderního ubytovacího zařízení, které odpovídá standardům 21. století," uzavřel Josef Kozel.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj