Do neobvyklého konkurzu během akrobatické show Loserů se zapojili i pardubičtí diváci. A šlo jim to skvěle

Pardubice – Konkurz. A to velmi neobvyklý byl k vidění ve čtvrtek večer ve Východočeském divadle. Zhruba dvacítka vybraných adeptů se utkala o přízeň poroty, jež rozhodovala, kdo z nich bude ten nejlepší. Přímo na jevišti se tak ocitli i diváci, kteří se přišli podívat na unikátní představení souboru Losers Cirque Company

Ti speciálně pro tuto příležitost splynuli v jeden celek s účinkujícími a všichni společně prováděli úkoly, které na tomto konkurzu dostávali. A všem to šlo náramně! Nechyběl mezi nimi ani primář ortopedie Pardubické nemocnice Petr Hoza nebo herečka Východočeského divadla Petra Janečková

Adrenalinové překvapení i pro herečku Petru Janečkovou

„Přiznám se, že jsem netušila, že ve čtvrtek večer budu stát na jevišti. Bylo to až adrenalinově překvapivé," svěřila se Petra Janečková. 

„Těšila jsem se na pohybové představení a rychle zapomněla, že má v názvu Konkurz," přiznala s úsměvem herečka Východočeského divadla, kterou prý tento titul úžasně pozitivně nabil. 

„Viděli jsme opravdu fantastické výkony," řekla Petra Janečková na adresu působivé akrobatické show, jež byla plná obdivuhodných kreací složených z akrobacie, breakdance, výstupů na šálách či efektních čísel, při nichž se většině diváků tajil dech. 

Inscenace o touze uspět a podat ty nejlepší výkony

Inscenace o touze uspět a snaze podat ty nejlepší výkony, často i na úkor svého vlastního sebezničení, byla rámovaná signálem známým z televizní reality show Česko Slovensko má talent a oznamujícím, že výkon byl podle mínění poroty nezajímavý. Do toho všeho zněl sálem robotický hlas, který sypal z rukávu citáty známých a kontroverzních osobností, jako byli například nacističtí vůdci Adolf Hitler a Benito Mussolini či francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte. Tyto výroky pak byly doplněny nahrávkami hlavních protagonistů tohoto představení. V nich se publiku svěřovali se svými pocity a motivy, které je vedly k účasti na tomto výjimečném projektu.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto:Losers Cirque Company