Dne dobrovolnictví se zúčastnila i Nemocnice Pardubického kraje…

Ústí nad Orlicí – Při Dni dobrovolnictví v orlickoústeckém parku Kociánka se představilo i Dobrovolnické centrum Nemocnice Pardubického kraje.

Letošní Den dobrovolnictví Pardubického kraje zavítal do Ústí nad Orlicí. Ve sluncem zalitém parku Kociánka se v úterý 4. června představila dobrovolnická centra z celého kraje, mateřská a rodinná centra, a také pobytoví a ambulantní poskytovatelé sociálních služeb nebo třeba dobrovolní hasiči. Celkem mohli návštěvníci akce potkat 19 různých organizací. Pochopitelně mezi nimi nechybělo ani Dobrovolnické centrum Nemocnice Pardubického kraje.

„Snažili jsme se představit dobrovolnickou činnost v našich nemocnicích a samozřejmě je naší snahou nalákat nové zájemce o dobrovolnictví," řekla Jana Svojanovská, koordinátorka Dobrovolnické služby v Orlickoústecké nemocnici.

Dobrovolníci v nemocnicích se snaží aktivně zlepšit duševní pohodu pacientů a podílet se tak na jejich efektivní léčbě. Pravidelně za nimi docházejí na oddělení. „Jedná se o volnočasové aktivity, například čtení knih, hraní her nebo třeba procházky v areálu nemocnice. Může jít rovněž o součást rehabilitace, kdy pacienti vezmou do ruky míčky nebo kostičky a musí s nimi něco tvořit," poznamenala Jana Svojanovská a dodala: „Máme také různé akce. Pořádáme koncerty a besídky, slavíme tradiční svátky, jakou jsou Vánoce nebo Velikonoce."

Při Dni dobrovolnictví v orlickoústeckém parku Kociánka se představilo i Dobrovolnické centrum Nemocnice Pardubického kraje.
« z 12 »

Každý zájemce o činnost dobrovolníka tak mohl při Dni dobrovolnictví v orlickoústeckém parku Kociánka získat informace, které ho mohou přivést do některého z center a k pomoci druhým. O práci dobrovolníků se veřejnost mohla dozvědět i v rámci interaktivní hry, kterou organizátoři akce připravili. Návštěvníci hledali možná řešení u jednotlivých zúčastněných poskytovatelů včetně Nemocnice Pardubického kraje a naplňovali příběh prostřednictvím dobrovolnických aktivit. 

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.