Divoký západ Pardubice. Strážníci v noci naháněli krávu a čtyři koně

Pardubice – Jsou chvíle, kdy si i strážníci v pracovní době mohou zahrát na Divoký západ, ačkoliv nejsou na pravém břehu Mississippi, ale na levém břehu Chrudimky. Tuto zážitkovou jízdu dokáže spustit jediný telefonát – po silnici tady běhají koně. A takový telefonát přišel právě v neděli v noci od řidiče mezi obcemi Nemošice a Mnětice. Zde se totiž řidiči setkali v provozu s krávou (nikoliv za volantem) a třemi koňmi (nikoliv pod kapotou).

Splašená zvířata využila díry v ohradě a zmateně pobíhala nocí a mezi projíždějícími řidiči. K tomuto pobíhání se vzápětí přidaly i dvě hlídky strážníků a po chvíli dírou v ohradě i čtvrtý kůň. Nastala asi hodinová naháněná, ve které se čtveřice strážníků pokoušela za pomocí dvou aut, reflexní vesty a prutu a občasného zaklení nahnat poblázněné čtvernožce zpět do ohrady za použití již známé díry. Snáze se to řekne, než provede. Zvířata se většinou držela silnice, ale ve snaze zbavit se hlídky vyzkoušela kráva i pohyb po poli. Současně s touto snahou operační středisko žhavilo telefony na všechny strany a shánělo majitele zvířat, což se ukázalo přinejmenším stejně obtížné, jako samotná honácká práce v terénu.

Úspěch se dostavil téměř současně po jedné hodině snahy. Poté, co celý splašený zvěřinec konečně přestal prohánět strážníky polem nepolem a vrátil se poslušně do své ohrady, se na místo dostavil i majitel zvířat. Poškozenou vyvalenou ohradu zabezpečil a strážníkům poděkoval. Hlídky po ujištění, že jiný splašený skot ani Skot se už po okolních pastvinách nenachází, mohli se strážníci vrátit k osvědčenému nahánění kriminálních živlů.

Našel se koberec. Nelétající.

Seznamy ztrát a nálezů, které strážníci po ulicích sesbírají, jsou den ode dne pestřejší. Zatím k posledním úlovkům z tohoto ranku patří koberec. Celý nový, ještě zabalený. Buď vypadl nějakému perskému princi, nebo – a to je pravděpodobnější – někomu vypadl z auta na parkovišti v ulici Arnošta z Pardubic. Jestli je koberec létající jsme zatím netestovali. Může nám to případně prozradit majitel. Pilotní průkaz potřebovat nebudeme, stačí účtenka od nákupu.

Podobně zajímavý je i sobotní nález červeného dětského kočárku na sídlišti Závodu míru. Kočárek se zdá v dobrém technickém stavu. Dítě v něm naštěstí strážníci nenašli. I tento nález tedy skončil na naší služebně a majiteli jej případně rádi vydáme.

Kontrola rychlosti odhalila absenci řidičského oprávnění

Sám na sebe upozornil 23letý řidič strážníky v neděli v Průmyslové ulici. A nutno dodat, že k vlastní smůle. Za volantem totiž neměl vůbec co dělat. Strážníky při měření rychlosti jeho vozidlo nezaujalo. Řidič totiž jel předpisovou padesátkou. To se změnilo, jakmile hlídku začal míjet. Šlápl na plyn, aby ukázal, že dále už pomalu nepojede. Asi přitom nezvážil tu možnost, že radar v rukou strážníka dovede měřit vozidla nejen přibližující se, ale i vozidla vzdalující se. Po tomto vcelku zbytečném zrychlení jej hlídka dojela a vyzvala k předložení dokladů. Zde nastal vážný problém, protože 23letý řidič měl řidičský průkaz blokován (a ne poprvé). Další jízdu tedy řidiči zakázala přivolaná hlídka Policie České republiky a jeho protiprávním jednáním se dále bude zabývat správní orgán. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice