Dílo autora Křížové cesty míří do univerzitní galerie…

Pardubice – Jiří Dudycha, litomyšlský umělec a autor známé Křížové cesty z kostela v Budislavi, představí svoje plastiky a sochy nově v Galerii Univerzity Pardubice. Výstava se otevře v úterý 11. června 2019 v 17 hodin. 

„Autor ve volné tvorbě vytváří plastiky inspirované střetem civilizace s přírodou, které zpracovává typicky keramickými technikami a přelévá bílou a modrou glazurou. Jeho životním dílem však stále zůstává Křížová cesta z roku 2005 pro nový ekumenický kostel v obci Budislav na vysoké pískovcové skále," komentuje tvorbu kurátor univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil. 

Jiří Dudycha (nar. 1941) se v současné době zabývá realizacemi pro architekturu a tvorbou volných plastik. Keramika byla a je součástí jeho života, zálibou i povoláním. Je zakladatelem ateliéru DUKE v Litomyšli, zabývajícího se tvorbou interiérové keramiky. Má za sebou více než 100 samostatných i skupinových výstav a je zastoupen v mnoha galeriích i muzeích v České republice. Je člen Unie výtvarných umělců ČR, člen Sdružení keramiků České republiky a místopředsedou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. 


KDY: termín konání výstavy 12. 6. až 30. 8. 2019, úterý 11. 6. 2019 od 17 hodin vernisáž 

KDE: Galerie Univerzity Pardubice, vestibul Univerzitní knihovny, Studentská 519 Pardubice 

Otevírací doba galerie červen: 

pondělí až čtvrtek 8 – 18 hodin, pátek 8 -16 hodin, sobota 8 – 12 hodin, červenec-srpen 

pondělí až pátek 8 – 15 hodin. Od 15. 7. do 18. 8. 2019 bude galerie zavřená. 

Vstup do Galerie UPa je zdarma. 

Autor: Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice 
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice