Dětské hřiště uzavřela spadlá větev

Pardubice – Ranní pohled na dětské hřiště v Sokolovské ulici působil trochu děsivě. Na hřiště totiž spadla masivní větev z nedalekého stromu.

Prvotní ohledání ukázalo, že větev pravděpodobně nejvíce poškodila plot nikoliv herní prvky. Strážníci nebezpečné místo označili páskou, která zakazovala vstup do tohoto prostoru a během dne navíc prováděli namátkové kontroly. Správce hřiště dostal obratem informaci a ještě ten den se začalo pracovat na odstranění závady i kontrole ostatních stromů. Hřiště se co nevidět dočká i nového plotu. 

Opilý jak slíva odpadl před prodejnou ovoce a zeleniny

Znáte to, některé ranní cesty do práce nejsou ideální. Ujede vám spoj, stávkovat může auto nebo paměť, to když se vracíte pro to, co jsme zapomněli. V našem příběhu nečekanou překážku tvořil opilý muž.

Zákazník, který si zvládl „nakoupit" již před otevírací dobou, seděl přímo u vchodu ovoce a zeleniny, čímž zablokoval vchod. Prodavačka, která se marně snažila probojovat do provozovny tak o půl šesté ráno zavolala na pomoc strážníky.  Hlídka dokázala z muže vydolovat doklady i silný výdech do policejního alkotesteru. Muž s bezmála dvěma promile prakticky nemluvil a nedokázal vstát. Bylo jasné, že v tomto stavu je jeho jedinou záchranou záchytka a střízlivění pod lékařským dohledem. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice