Designové trhy MINT Market se v červnu vrací do Automatických mlýnů

Pardubice – MINT Market jsou moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům a tvůrcům. V sobotu 8. června se vrátí do areálu Automatických mlýnů v centru Pardubic, kde vznikne jedinečná designová zóna. Představí se tu více než 50 pečlivě vybraných značek z celé České republiky, které tvoří lokálně, udržitelně a s láskou. Návštěvníci si tak budou moct od 10:00 do 17:00 osvěžit letní šatník a užít si pohodovou a přátelskou atmosféru. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Navíc s sebou můžete vzít i své čtyřnohé miláčky

Součástí akce budou i dvě módní přehlídky, na kterých se v 11:00 a ve 14:00 hodin představí na terase Gampy aktuální kolekce českých značek prezentujících se na MINT Marketu. Návštěvníci se mohou těšit na autorskou módu od značek Lovemusic, Relax & Despair / Pardubickej lajf, KUS. – KLUK U STROJE, Pehucraft, Oliwear, Jamie Collection, Azůro do vlasů, EM everyday fashion, Evelin Chic, DesiFirangan, Lull Loungewear, DaVysočina nebo Protenpocit. Styling a koordinaci bude mít na starosti Nela Houserová, která tvoří pod značkou Krosha atelier.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1500 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve více než dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2023 se konalo 58 prodejních dní v rámci 48 MINT Marketů. Celkem se za 14 let existence uskutečnilo už více než 350 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu 
www.mintmarket.cz/cs/trh/pardubice-11
ve Facebookové události www.facebook.com/events/2828483983966674
nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz

Zdroj a foto: MINT Market Pardubice No. 11