Chlast v pardubickém divadle! Je půl promile alkoholu v krvi v pořádku? 

Pardubice – „Člověk se rodí s deficitem půl promile alkoholu v krvi. Pokud by jej doplnil, jeho život by byl hned pestřejší. On sám by měl mnohem větší sebevědomí, byl více kreativní a celkově spokojenější a šťastnější." Takové je hlavní motto kruté severské komedie Chlast, která byla k vidění ve Východočeském divadle v nastudování pražského Švandova divadla.  

Neobvyklý experiment čtyř učitelů na střední škole

Čtyři kamarádi, kteří učí na střední škole, už rezignovali na své sny. Bojují se syndromem vyhoření, a to, až do té doby, než se na oslavě 40. narozenin nejmladšího z nich, odhodlají k neobvyklému experimentu. Cíleně se opíjí a když se ukáže, že originální teorie funguje, postupně zvyšují dávky… 

Jak celý pokus dopadne? Stanou se z pedagogů závislí alkoholici? O tom pojednává hra, o jejíž režii se postaral Thomas Zielinski.

Velmi přesvědčivé herecké výkony

Velmi přesvědčivé herecké výkony podávají Petr Stach jako učitel dějepisu Martin, Robert Jašków jako učitel tělocviku Tommy, Tomáš Petřík jako učitel hudby Peter a Jacob Erftemeijer jako učitel psychologie Nikolaj.

Divadelní adaptace původně filmového příběhu o nenápadně vznikající závislosti na alkoholu v Pardubicích bavila a možná i trochu děsila. Zejména ty, pro které je alkohol hodně blízkým kamarádem. Ne-li vůbec tím nejlepším, kterého v životě mají…

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: svandovodivadlo.cz