Češi v závěru druhého hracího dne rozstříleli Itálii, nadělili jí tucet branek…

Svůj druhý hrací den má za sebou Mistrovství světa v hokejbale 2017, které letos hostí východočeské Pardubice. V čelech obou skupin jsou Češi a Slováci. Naši východní sousedé přehráli Finy 3:1, pořádající země doslova rozstřílela Itálii 12:0. V sobotu vstupují do turnaje ženy, Češky vyzvou od 19.00 hodin Britky, ještě před nimi jejich mužští kolegové změří od 16.30 hodin síly s Američany.

Pool A

O pátečním dopoledni odehrály svůj první zápas na turnaji další dva mančafty. Ve druhém utkání „české" skupiny A2 se totiž proti sobě postavil tým úřadujících vicemistrů světa ze Spojených států amerických a každým rokem se zlepšující portugalský výběr. V úvodu duelu vše nasvědčovalo tomu, že rozložení sil zůstane v zažitých kolejích, neboť Američané nebyli daleko navýšení svého jednobrankového náskoku, a ze zápasu se tak mohla stát čistě formalita. Avšak Portugalci se zažitým stereotypům o nepoddajné americké „mašině" vzepřeli! Stopku velkému překvapení si však nakonec dali sami hráči z Pyrenejského poloostrova, když svou nedisciplinovaností ve třetí třetině nabídli soupeři dvě tutové šance, které už tým takového kalibru, jako je USA, nezahazuje..

Skupina A2, pátek 2. června 2017 od 11.00 hodin, velká hala Tipsport areny: PORTUGALSKO – USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 11. Carreira (Pires) – 3. Black (Wilson), 35. Warila (Ruiz), 37. Housser (Sullivan) Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2.

Čtvrteční zápas jim nevyšel, páteční už ano. Hokejbalisté Indie si po prohře se Slovenskem spravili chuť a získali tři body do tabulky, porazili totiž Řecko výsledkem 3:0. První patnáctiminutovka sice skončila bez branek. V prostřední části ale otevřel skóre Ind Dampy Brar, aby pár okamžiků nato slavil i jeho spoluhráč Amrit Purewal. Asijský celek vítězství pečetil hned na startu závěrečného dějství, když brankáře Bitsakise prostřelil Shaun Kalkat.

Skupina A1, pátek 2. června 2017 od 13.30 hodin, velká hala Tipsport areny: INDIE – ŘECKO 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky a nahrávky: 20. Brar (Mallais), 21. Purewal (Chima), 34. S. Kalkat (S. Brar). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0.

Držitelé titulu mistrů světa vstoupili do utkání skvěle, již ve třetí minutě se trefil Marek Slovák. Do první přestávky Slovensko vstřelilo další gól, tentokrát z přesilovky. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2. V prostřední periodě byly k vidění dva góly, jeden na straně Slovenska, ten druhý na straně Finska. Poslední dějství branku nenabídlo, Finsko tedy podlehlo Slovensku 1:3.

Skupina A1, pátek 2. června 2017 od 16.00 hodin, velká hala Tipsport areny: FINSKO – SLOVENSKO 1:3 (0:2, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 23. Pietsalo (Pukema) – 3. Slovák (Piják, Božík), 14. Piják (Dejneka, Božík), 21. Teplický (Káčer). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1.

Dvanáct branek nasázela česká reprezentace ve druhém utkání na mistrovství světa v  Pardubicích týmu Itálie, Tomáš Fejfar a Radim Štěpáník se blýskli hattrickem. Slušně zaplněná Tisport arena sledovala další jednoduché vítězství Česka, tentokrát šlo opravdu o exhibici, rezignovaná Itálie nepředvedla vůbec nic. Český tým si do tabulky skupiny A2 připsal další tři body, celkem jich má šest a vede ji s úctyhodným skóre 18:0. Dalším soupeřem rozjetého domácího celku budou v sobotu od 16.30 hodin Spojené státy americké, zde se předpokládá o něco vyrovnanější souboj.

Skupina A2, pátek 2. června 2017 od 19.00 hodin, velká hala Tipsport areny: ITÁLIE – ČESKÁ REPUBLIKA 0:12 (0:2, 0:4, 0:6). Branky a nahrávky: 5. Benedikt (Fejfar), 14. Štěpáník (Slanec), 21. Fejfar (Kruček), 25. Březina (Wróbel, Vlasák), 30. Štěpáník, 30. Březina (Wróbel), 31. Bacovský (Benedikt), 32. Soukup, 33. Fejfar (Bílý, Kruček), 36. Fejfar, 43. Bacovský (Kubeš, Bílý), 45. Štěpáník. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:4. Diváci: 2835.

Pool B

Úvodní páteční střetnutí se odehrálo v Tipsport areně, kde favorizované Kajmanské ostrovy vyzvaly Arménii. První třetina byla více méně vyrovnaná, do kabin se šlo za stavu 1:1. V té druhé však Arméni podlehli tlaku Kajmanských ostrovů, za něž chytal Robert Slipčenko, a dostali tři branky. Poslední dějství nabídlo další dvě branky Kajmanů, kteří nakonec zvítězili 6:1.

Skupina B2, pátek 2. června 2017 od 8.30 hodin, velká hala Tipsport areny: KAJMANSKÉ OSTROVY – ARMÉNIE 6:1 (1:1, 3:0, 2:0). Branky a nahrávky: 13. Pull (Passchier), 28. Bowden (Selin), 29. Armstrong (Yeremian), 30. Babin, 31. Floyd, 40. Babin (Selin, Yeramian) – 10. Jerjian (Vartazarmian, Tachejian). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0.

Vůbec poprvé v historii se na hokejbalovém mistrovství světa letos představil tým Libanonu. Své premiérové klání zahájil proti Velké Británii vedoucím gólem, ve druhé třetině ale hráči s cedrem na prsou doplatili na svá vyloučení. Britové totiž dokázali využít hned dvě přesilovky a do poslední části vstupovali s těsným náskokem 2:1. I když se Libanon až do poslední chvíle snažil o vyrovnání, Velká Británie si už náskok pohlídala až do závěrečné sirény.

Skupina B1, pátek 2. června 2017 od 12.30 hodin, malá hala Tipsport areny: VELKÁ BRITÁNIE – LIBANON 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 23. Wilson (Wright, Kristof), 30. Wright (Bull) – 9. Haddad (Boutros). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Druhodivizní střetnutí mezi Francií a Bermudami přineslo v malé hale pořádnou porci svižného hokejbalu. Hráči ostrovního státu šli ve svém prvním utkání turnaje do vedení, ale Francouzi, tak znalí obratů ze čtvrtečního bláznivé přestřelky s Brity, nezůstali s tímto stavem smířeni a během osmi minut nepříznivý stav obrátili na svou stranu. Jenže přestřelka neustávala, Bermudy si zásluhou Handse Jacksona a Merritta znovu vzaly na chvilku vedení, aby za další čtyři minuty hala burácela po francouzském vyrovnání. Napjatá třetí třetina ale překvapivě v nastaveném tempu nepokračovala, jelikož skončila bezbrankovou remízou, na řadu tak musely přijít nájezdy. Během nich viděli diváci nakonec dvojnásobný počet sérií, než je standardní počet. V té šesté byl ale úspěšnější pouze bermudský Amlong, čímž svému týmu zajistil první vítězství na turnaji.

Skupina B1, pátek 2. června 2017 od 15.00 hodin, malá hala Tipsport areny: BERMUDY – FRANCIE 4:3 po sam. náj. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 2. Hands Jackson (Tremblay), 14. Hands Jackson (Bailey), 28. Merritt (Gosse), rozh. nájezd Amlong – 4. Domain (Colotti, Slupski), 12. Bacul (Dissegna), 32. Dissegna (Proutat, Slupski). Vyloučení: 3:5. Bez využití.