Bratři spolu pili. Jeden skončil v nemocnici, druhý na záchytce

Pardubice – Byl to pořádný mejdan, z kterého se ani jeden z účastníků nevrátil domů. Jeden skončil v péči lékařů v nemocnici, o druhého se postarali na záchytce. Divoká alkoholová párty se provalila poté, co mladší z dvojice konzumentů (21) odpadl na zem a personál restaurace nevěděl, co dělat. Řešil totiž hned dva problémy.

Kromě evidentní otravy alkoholem i nezaplacenou útratu. Obrátili se proto na strážníky a naštěstí i na záchranku. Strážníkům se sice silně opilého muže podařilo probudit a uložit do stabilizované polohy ještě před příjezdem sanitky, ale bylo evidentní, že je na tom mladík špatně. V dechu měl 3,2 promile. Bezvládně ležel, nebyl schopen mluvit a hýbat se.

Záchranáři se muže ujali a odvezli ho do nemocnice. S tím měl ale problém bratr (37) silně intoxikovaného muže, který neustále narušoval práci strážníkům i záchranářům. Na výzvy, aby se zklidnil, reagoval naprosto opačně. Všechny přítomné zasypával vulgarismy a odmítal zaplatit útratu. I on byl silně opilý, nadýchal necelé 3 promile. Přesto v tomto stavu kladl neustálý odpor. Odmítal předložit občanku i nastoupit do služebního vozu, který jej měl převést na záchytku.

Po použití zákonných výzev i hmatů, chvatů, byl nakonec do lékařského zařízení dopraven. Tam se celý scénář nadávek a pasivního odporu opakoval, ale zbytečně. Zůstal tam do svého vystřízlivění. Problém bude mít i obsluha, která prodala alkohol zjevně podnapilé osobě. Zákon se totiž snaží pijáky ochránit tím, že když už ztratili jakoukoliv kontrolu nad množstvím požitého alkoholu, pak stopku v pití má vystavit právě obsluha restaurace. Tímto přestupkem se bude ale zabývat správní orgán, kterému bude celá událost postoupena.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice