BETA je zapsaná v knize rekordů za vánoční anděly…

Pardubice – Pardubický Dům dětí a mládeže BETA se čerstvě pyšní novým českým NEJ – během vánoční výzvy k zaslání fotografií andílku a andělů se ve „Štolbovce" sešlo 576 andělů všech velikostí i různého provedení. A protože šlo o rekordní množství nashromážděných andělů, je tato výzva zapsaná do České knihy rekordů.

„Andělskou výzvu jsme vyhlásili krátce před začátkem adventu a už před vánočními svátky jsme anděly počítali ve stovkách. Většina z nich byla domácích, pardubických, ale k našemu potěšení se výzvy zúčastnili také autoři z Břeclavi, Znojma a dalších měst České republiky. Kromě jednotlivců zasílali obrázky andělů i děti a učitelé mateřských a základních škol, školních družin i volnočasových kroužků. Mnozí k zaslaným fotografiím poslali poděkování za dobrý nápad," říká s dojetím ředitelka DDM BETA Miriam Lukešová.

Na výrobu andílků byly použity různé techniky i materiály – kromě kreslených, šitých a háčkovaných přišli do BETY také andělé z keramiky, korálků, perníkového či vizovického těsta. Velmi originální pak byly výrobky z roušek nebo z plat od vajec. Fotografie andělů jsou zveřejněné na webových stránkách www.ddmstolbova.com, průběžně byly vytištěny a vyvěšeny v pracovišti Domu dětí a mládeže BETA na Dubině, jehož výlohy budou zdobit až do poloviny března.

BETA je zapsaná v knize rekordů za vánoční anděly
« z 7 »

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic