Antigenní test na COVID-19 nabídne nově i společnost Multiscan…

Pardubice – Před několika dny bylo Ministerstvem zdravotnictví ČR zahájeno plošné testování obyvatel na COVID-19 antigenními testy. Naše zdravotnická skupina AKESO holding se této akce aktivně zúčastní. Společnost Multiscan zřídila pro tyto účely odběrové místo v nové budově klinické onkologie. Přijďte se zdarma otestovat na COVID-19, ať máme zdravé Pardubicko.

Rezervační portál pro snadné testování

Od 22. prosince 2020 se mohou zájemci o antigenní test na COVID-19 objednat přes náš rezervační portál. Portál naleznete na webových stránkách Onkologického a radiologického centra Multiscan, kde si můžete zvolit přesný čas provedení testu.

„Odběrové místo bude otevřeno od pondělí 28. prosince 2020. Jeho zřízením v onkologickém centru Multiscan reagujeme na velkou poptávku veřejnosti po antigenním testování. Pro větší komfort zájemců jsme i zde vytvořili rezervační portál a věříme, že se osvědčí stejně jako v sesterských nemocnicích v Hořovicích a Berouně," řekl MUDr. František Vlček, ředitel pro procesy, kvalitu a efektivitu z holdingu AKESO.

Ukončeme šíření COVID-19 na Pardubicku

„Výhodou antigenních testů je rychlá detekce viru SARS-CoV2, kdy je již do 20 minut od odběru znám výsledek. Test se provádí výtěrem z nosohltanu a jeho spolehlivost je vysoká, zejména u osob, které jsou v době testování samy infekční. Senzitivitu používaných testů jsme si ověřili ve studii, kterou jsme v nedávné době zpracovali ve spolupráci s 3. lékařskou fakultou UK na vzorku 520 osob. Jsme přesvědčeni, že plošným a opakovaným testováním prostřednictvím antigenních testů lze významně zpomalit pandemii COVID-19 a omezit nutnost drahých a omezujících restriktivních opatření," dodal Vlček. 

Antigenní test na COVID-19 provádíme v budově klinické onkologie (č. 24, vchod z ulice Kyjevská). Aby mělo plošné testování smysl a došlo k co největší detekci pozitivních osob v populaci, doporučujeme podstoupit antigenní test opakovaně, například každých 5-7 dní, a to i při negativním výsledku předchozího testu.

Zdroj a foto: