Agresivní žena útočila dva dny po sobě…

Pardubice – Dvakrát ve dvou dnech musela hlídka městské policie zakročit proti agresivní ženě. Ta v centru města napadala údery pěstí náhodné kolemjdoucí. Rány směřovala povětšinou proti hlavě a obličeji.

Šlo o nám velmi dobře známou 29letou ženu bez domova. Ta byla v pátek silně pod vlivem alkoholu. V obchodním centru se začala chovat hrubě, napadat kolemjdoucí a ostraha spolu s jejím vykázáním informovala i naše operační středisko.

Hlídka se okamžitě vydala na třídu Míru po stopách podezřelé ženy. Tu zahlédli v blízkosti hlavní pošty ve chvíli, kdy se opět pokoušela napadnout náhodné kolemjdoucí. Dalšímu napadání už strážníci důrazným zákrokem zabránili. Agresivní žena, ze které táhl alkohol, byla předána na záchytnou stanici. Tím ale celá anabáze neskončila.

V sobotu hodinu po poledni přijali policisté i strážníci oznámení o napadení ženy na Masarykově náměstí. Útočníkem byla žena a podle popisu hlídky na místě ihned věděly, že pachatelkou je tatáž osoba. Napadenou ženu si do péče převzala záchranná služba. Hlídka strážníků pak v krátké době v Tyršových sadech našla útočnici. Ta tentokrát i podstoupila dechovou zkoušku s výsledkem 1,8 promile a byla předána policistům k dalším opatřením.

Pozor dáváme i po půlnoci

Hned dvakrát přivedli strážníci po půlnoci dva hledané do náruče spravedlnosti. V prvním případě šlo o muže, který si v obchodním domě přivlastnil bez placení větší množství čokolád.

Hlídka si tvář na kamerovém záznamu dobře prohlédla a patnáct minut po půlnoci už dotyčného 36letého muže předali policistům k dořešení jeho skutku. A netrvalo ani půl hodiny a na policejní služebnu doručili strážníci další dárek. Tentokrát šlo 34letého o muže, po kterém bylo policisty vyhlášeno pátrání.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice