Agresivní pacient v čekárně a moc příbuzných v ordinaci

Pardubice – Strážníci občas zasahují i v nemocnici. Ne, nechodíme na operační sály podávat nástroje. Někdy ale zkrátka zdravotníci potřebují ke své práci i to naše articulatio humeri iustitia. A někdy dokonce vícekrát za den.

Hlídka vyjela na pomoc personálu kardiologie, kde v čekárně létají nadávky, pěsti a nástěnka. Polámané nástěnce už nebylo ze strany zdravotnického personálu pomoci, proto strážníci přistoupili k pomoci zdravotníkům s agresivním 51letým mužem. Ten před příjezdem hlídky nadával personálu a cílem jeho hněvu se stala i ona vývěska. Další šetření v této události už bude provádět správní orgán, kterému strážníci případ předají.

V druhém případě do nemocnice zamířily rovnou dvě hlídky strážníků. Bylo to nutné pro zachování klidu. Samotný pacient agresivní nebyl vůbec nijak. Zato asi patnáct jeho příbuzných přítomných na místě spolu s ním poněkud komplikovalo zdravotníkům práci. Strážníci tak přes dvě hodiny „usměrňovali provoz" v čekárně i ambulanci do doby, než byl pacient ošetřen. 

Seniorka se necítila dobře, pomohlo nouzové tlačítko

Signál v tísni. Nouzové tlačítko pro osamělé seniory v Pardubicích pomáhá zachraňovat životy. Strážníci právě po jednom z takových signálů vyjeli k 81leté ženě, která si takto přivolala pomoc. Seniorka byla dezorientovaná, s bolestí na hrudi a celkově se necítila dobře. Ženu si proto převzali záchranáři a strážníci informovali rodinu o tom, že paní bude převezena do nemocnice. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice