A co žáci, mají si kde hrát? Dvanáctá sezóna TECHNOhrátek je tady

KRAJ – Ve středu 27. března se na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém Třemošnice uskuteční první kolo nového ročníku TECHNOhrátek. Žáci si vyzkouší soustružení, frézování, modelování plastové klíčenky a řezání dřevěného rámečku. Patnáctou a zároveň poslední zastávkou bude na konci listopadu Střední škola technická Vysoké Mýto.

Za dvanáct let se konalo 136 akcí na šestadvaceti středních školách, kde si účastníci TECHNOhrátek mohli vyzkoušet 69 oborů z oblasti strojírenství, elektrotechniky, gastronomie a zemědělství. Celkem se zúčastnilo více než 17 tisíc žáků ze 127 základních škol.

TECHNOhrátky nejprve zamíří do Třemošnice. V letošním ročníku bude také příležitost podívat se na nových pět středních škol. „Velmi mě těší dlouhodobě enormní zájem, zejména v posledních ročnících. V Třemošnici je plná kapacita, a proto bylo možné zaregistrovat pouze 130 žáků. Prvních pět akcí bylo naplněno již před měsícem. Tato čísla jasně vypovídají o tom, že TECHNOhrátky nyní přitahují žáky, a to zejména kvůli zajímavému a zábavnému programu, možnosti poznat učitele a také prostředí středních škol. Místo chroustovického učiliště, chrudimské ‚zemědělky', moravskotřebovské ‚integrovky', poličského učiliště a ‚umprumky' v Ústí nad Orlicí se letos žáci podívají na Střední školu technickou a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová, lanškrounské učiliště, ‚průmyslovku' v Letohradě a Střední školu zahradnickou a technickou Litomyšl. Poslední zastávkou bude Vysoké Mýto," uvedl krajský radní pro školství Josef Kozel.

Termínová listina TECHNOhrátek 2024:

27. 3.                    SOŠ a SOU technické Třemošnice
3. 4.                      SŠ technická a dopravní G. Habrmana Česká Třebová
17. 4.                    SOU zemědělské Chvaletice
24. 4.                    PSŠ Letohrad
30. 4.                    SOŠ a SOU Lanškroun
15. 5.                    SOU opravárenské Králíky
29. 5.                    Gymnázium K. V. Raise a SOU Hlinsko
19. 6.                    Gymnázium a grafická SŠ Přelouč     
11. 9.                    SŠ stavební Vysoké Mýto
18. 9.                    SPŠ potravinářství a služeb Pardubice
25. 9.                    SOU Svitavy
2. 10.                    SŠ zahradnická a technická Litomyšl
23. 10.                  SŠ gastronomická a technická Žamberk
13. 11.                  SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim
27. 11.                  SŠ technická Vysoké Mýto

Autor: Tomáš Kopecký
Zdroj a ilustrační foto: Pardubický kraj