8. Den Pardubické nemocnice s filmovou tečkou…

Pardubická nemocnice i v letošním roce pořádá Den nemocnice s večerním promítáním filmu. Koná se ve středu 21. června.

Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice, nad nímž převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Časový harmonogram 8. Dne Pardubické nemocnice (středa 21. 6. 2017)
9.00 – 11.00: program na oddělení klinické psychologie
12.30: slavnostní zahájení akce
13.00 – 16.00: hlavní program
21.00: filmová projekce pod širým nebem s programem k 80. výročí vzniku očního oddělení

 

Akce bude slavnostně zahájena ve 12.30 hodin. Následně od 13.00 hodin bude probíhat odpolední program, který potrvá do 16.00 hodin. Pro návštěvníky budou přichystány prohlídky některých oddělení či nových přístrojů s odborným komentářem, řada preventivních vyšetření, specializovaných poraden či slevové akce ve veřejné lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb. Připravena je i řada novinek. Opět bude možné také vyhrát věcné ceny v soutěži pro návštěvníky.

Zdravotní program však bude letos mít nově už i dopolední část, která bude od 9.00 do 11.00 hodin probíhat na oddělení klinické psychologie. Zájemcům bude nabídnuto screeningové vyšetření kognitivních funkcí, duševní hygiena a zdraví, komunikace s duševně nemocným a v půlhodinových intervalech i nácvik relaxační a imaginativní techniky.

V doprovodném odpoledním programu bude možné navštívit unikátní Vodárenskou věž, u níž bude expozice historických vozidel a motocyklů. Svou techniku a činnost budou prezentovat složky Integrovaného záchranného systému a Městská policie Pardubice, která představí i svůj jízdní oddíl, nachystány budou prezentace lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu nebo Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, na autogramiádu přijdou pardubičtí sportovci, připraven bude i dětský koutek s různými soutěžemi.

Večerní tečku udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Letos byl zvolen americký film Výchozí bod (I Origins), který se zabývá jedinečností lidské oční duhovky. Pardubická nemocnice si projekcí tohoto snímku i programem před promítáním připomene 80. výročí vzniku samostatného očního oddělení Pardubické nemocnice. Večerní část Dne nemocnice bude začínat v 21.00 hodin.

Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne nemocnice bude v průběhu v úterý 20. června a po celou středu 21. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.

 

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického Kraje