Zřejmě nedbalost je příčinou vzniku požáru opuštěného objektu v Havlíčkově ulici…

Pardubice – K požáru objektu dílen a kovárny SŽDC v Hlaváčově ulici v Pardubicích vyjížděly čtyři jednotky hasičů (profesionální ze stanice Pardubice a dobrovolné jednotky ze Sezemic, Starého Hradiště na městského obvodu I. Pardubice) ve středu v 22.17 hodin.

Jednalo se o požár neobývaného objektu. Ten obývali pouze bezdomovci, kteří si dle slov vyšetřovatele hasičů zatopili v kamnech. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 22.33 hodin. Požár zasáhl zhruba 70 % objektu o velikosti 12 x 10 m. K likvidaci požáru hasiči nasadili speciální zařízení cobra, aby se dostali do všech možných míst, kde by se mohla nacházet ohniska požáru.  

Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Pro toto zařízení není problém proříznout betonovou skruž, silnostěnný plech nebo dřevěnou desku. (Zařízení lze využít při hašení požárů bytů, kde proud vody prořízne do místnosti otvor o poloměru cca 2 mm a tímto otvorem se do místnosti vpraví voda roztříštěná na miniaturní kapičky, které s minimální spotřebou vody požár uhasí).

Požár objektu dílen a kovárny SŽDC v Hlaváčově ulici v Pardubicích
« 1 z 7 »

Požár s největší pravděpodobností vznikl od komínu. Škoda nebyla dosud vyčíslena.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

  •  
  •