Zraněného seniora na ulici míjeli lidi, pomohl až řidič, který jel kolem

Pardubice – Muž ležící na stezce podél rychlodráhy nechal klidnými několik kolemjdoucích, kteří ho bez povšimnutí minuli a pokračovali dál. Těchto lidí, ale i zhrouceného těla si naštěstí všiml řidič, který se akorát vracel po rychlodráze domů. Zastavil u krajnice, pustil výstražné znamení a rychle přiběhl k ležící osobě.

Byl to starý pán, který měl v obličeji drobné oděrky a stále mumlal, že pomoc nepotřebuje. Tím se ale 39letý řidič nenechal odbýt a okamžitě vyrozuměl strážníky a záchranku. Do jejich příjezdu muži podložil hlavu svou vestou a neustále jej udržoval v bdělosti.  Hlídka na místě zjistila, že se jedná o seniora (89), který si po obědě trochu popil. Dechová zkouška na místě ukázala hodnotu 1,24 promile. To stačilo k tomu, aby se mu zamotala hlava i nohy a on si pádem na zem přivodil zranění. Senior nakonec skončil v péči zdravotníků a velké poděkování patří všímavému řidiči, který bez váhání poskytl pomoc. 

Strážníci ani zdravotníci nedokáží být všude jako první, proto apelujeme na všechny, pomáhejme si. Někdy stačí opravdu málo, podat vodu, bezpečně položit a hlavně zavolat pomoc. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice