Zprovoznění rekonstruovaného mostu ve Vysokém Mýtě, I/35…

Vysoké Mýto – Plánované zprůjezdnění rekonstruovaného mostu na silnici I/35 ve Vysokém Mýtě. K uvedení mostu do provozu v režimu předčasného užívání dojde v úterý 1. prosince. Průtah Vysokým Mýtem tak bude řidičům otevřen v plném průjezdním profilu.

Oprava na mostě probíhala od poloviny března letošního roku, kdy si vyžádala vznik přechodných dopravních omezení. Provoz byl ve směru z Hradce Králové na Olomouc po dobu rekonstrukce odkloněn na objízdnou trasu. Od úterý ale řidiči po mostě znovu projedou oběma směry.

Otevřením mostu řidičům ale pro ŘSD rekonstrukce nekončí. V letošním roce budou v okolí mostu pokračovat terénní úpravy a zbývá také dokončit montáž oplocení. Na jaře příštího roku poté proběhne ještě montáž vodovodního potrubí. Provoz na mostě už ale těmito pracemi omezen nebude.

Most se nachází na významném silničním tahu s vysokou intenzitou dopravy. Denně po mostě projede až kolem 18 tisíc vozidel. O realizaci rekonstrukce mostu ŘSD rozhodlo na základě výsledků diagnostiky, které prokázaly jeho špatný stavebně-technický stav. Rekonstrukci mostu pro ŘSD provádí firma Chládek a Tintěra, a to za vysoutěženou cenu 27,44 mil. Kč bez DPH.

Zprovoznění rekonstruovaného mostu ve Vysokém Mýtě, I/35
« 1 z 6 »

Zdroj a foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

  •  
  •