Zpěváku Davidu Deylovi koronavirová pandemie zkřížila plány. Odložil Mexiko i křest desky…

Pardubice – Populárnímu zpěvákovi Davidu Deylovi, který byl jednou z hvězd oslav 20 let Pardubického kraje na pardubickém Pernštýnském náměstí, koronavirová pandemie výrazně zkřížila plány.

„Zamiloval jsem se do španělské a latinskoamerické muziky. Měl jsem být ve Španělsku nebo v Mexiku, ale zatím to kvůli současné situaci nejde. A tak se plně soustředím na svou další autorskou desku,“ konstatoval David Deyl.

Pracuje na nových písních

„Pracuji teď na nových písních. V létě měl premiéru singl Je nádherné v rytmu reggaetonu. Na podzim chystám novinku, k níž jsem napsal hudbu a Xindl X nádherný, dojemný text,“ vysvětlil mladý zpěvák, který by se rád vrátil i ke svému zatím poslednímu muzikálovému albu.

„Když jsem ho po 2,5 letech vydal, přišla korona. Bohužel jsme nestihli ani křest. Doufám, že ho třeba na jaře příštího roku budu moct ještě trochu více zpropagovat. Na některé písně, například na slavnou skladbu Memory z muzikálu Kočky, bych chtěl udělat i videoklip,“ podotkl David Deyl.

Hudba i hlas se líbí i v Mexiku 

Rozhodně nehodlá zahodit ani šanci na mezinárodní spolupráci. „Jsem v kontaktu s nejúspěšnějším hudebním mexickým producentem, jemuž se líbí má hudba i hlas. Napsal mi, že čeká, až sednu na letadlo a odletím za ním. Bydlí v oblasti Yucatánu, má svou zoologickou zahradu a hlavně prý cítí, že mé písně jdou přímo od srdce a že jsou hodně blízko španělským popovým baladám,“ řekl talentovaný umělec. Ten zaujal i další světové producentské eso, které má pod svými křídly též hvězdy latino popu Carlose Riveru a Davida Bisbala.

Splnil si sen a dělá, co ho baví

„Momentálně se ale věnuji českým fanouškům. Uvědomuji si, že díky nim jsem si splnil svůj sen a dělám to, co mě baví,“ uzavřel David Deyl. 

Foto: Facebook Pardubický kraj

  •  
  •