Zounar s Blažkem v divadle ukázali, že úvěr se dá získat různě. Třeba vydíráním

Pardubice – Příznivý vítr nefouká do našich plachet vždy. A někdy se může zničehonic otočit. I o tom vypráví komedie Jordiho Galcerána Úvěr, která byla k vidění ve čtvrtek večer ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Blažek vyhrožoval Zounarovi!

Peníze se dají získat různým způsobem. Například tím, že se pokusíte požádat o úvěr. A když nejste z hlediska banky úplně ideální žadatel, jako třeba Antonio, můžete zkusit „nastoupit" na jejího ředitele Gregoria. Ten má pěkné místo, krásnou ženu a žije si báječný život. Dokud mu Antonio nezačne vyhrožovat, že když nedostane úvěr, svede mu manželku. Jako vyhlášený svůdník má pro to dobré předpoklady…

Gregorio mu nejprve úvěr neschválí, ale pak z obavy, jak vše dopadne, zavolá své ženě, ať si dá na Antonia pozor. Jenže ta se urazí a vyzve Gregoria, ať se odstěhuje z domu.

Zhrzený ředitel neví, co si počít, a tak s příslibem schválení úvěru požádá o radu Antonia. A jak to nakonec dopadne, kdo nad kým vyhraje? A proč si lidé myslí, že pracovat v bance je skvělý džob?

Příjemná oddychovka se známými tvářemi

V hlavních rolích inscenace režírované Antonínem Procházkou se představili herci Martin Zounar (Gregorio) a Filip Blažek (Antonio). 

Oba byli ve svých postavách uvěřitelní a snažili se pardubické publikum bavit i různými vtípky, kterými se střídavě vzájemně odbourávali na jevišti.    

Komedie o tom, proč do finančních záležitostí není radno zatahovat ženu a rodinu, byla příjemnou oddychovkou se známými tvářemi a divácky přívětivou stopáží.   

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Divadlo Metro