Zloděje zlákaly kudličky…

ORLICKOÚSTECKO – Prvního březnového dne neměl majitel jedné z prodejen ve Vysokém Mýtě příjemné probuzení. Škoda je na odcizeném zboží a poškozené výloze 10 tisíc korun.

Jeho obchod nad ránem navštívil zloděj, který nejprve rozbil výlohu a poté z ní odcizil zřejmě osm kusů různých kapesních nožů. Jednalo se o „motýlky, vystřelovací a klasické zavírací nože" různého barevného provedení s dřevěnými i kovovými střenkami. Škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, přesnou výši určí až odborné ohodnocení.

Okradený před naším příjezdem místo činu uklidil. Naštěstí nebyl tak důsledný a podařilo se nám zajistit několik důležitých stop, které mohou vést k osobě pachatele.Z tohoto důvodu apelujeme na osoby, které se staly obětí jakéhokoliv protiprávního jednání, aby do našeho příjezdu, pokud možno, s ničím na místě činu nemanipulovaly. Jejich pohybem nebo úklidem mohou zničit důležité důkazy pro odhalení pachatele.

Ve výše uvedeném případě jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů krádež a poškození cizí věci. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj a foto: Policie ČR