Zloděj nechával bankovkou stopu…

Pardubice – Jako v pohádce se mohli po stopách pachatele vydat strážníci městské policie Pardubice, kteří byli deset minut po třiadvacáté hodině přivolání k prodejně na ochozu u lávky přes Palackého třídu, odkud bylo slyšet zvuk rozbíjeného skla.

Strážníci místo prověřili a našli hromadu střepů a po zemi také rozházené bankovky, které se jako stopa táhly z ochozu. Krom nich se po stopách pachatele vydalo i naše operační středisko. Muž, který odpovídal popisu pachatele, se objevil na obrazovkách kamerového systému na třídě Míru, kde si snažil objednat taxi.

Neuspěl, ale v té době už pro něj jely hned dva taxíky v podobě hlídkových vozů městské policie. V rukou a poutech strážníků skončil 31letý pachatel z Ostravska. S sebou měl jak náčiní, kterým si hodlal obchod otevřít, tak ukradenou tržbu ve výši několika tisíc korun. Takto v kompletním balení byl předán policejní hlídce.

Zloděj nechával bankovkou stopu
« z 5 »

Perlička na závěr. Při prohlídce místa činu strážníci přišli na to, že pachatel se snažil nejprve potichu vypáčit jeden ze dvou zámků na dveřích. Když u prvního nepochodil, došla mu trpělivost i nápady a prostě raději rozbil sklo. Ironií osudu bylo, že se celou dobu mořil se zámkem, který vůbec nebyl zamčený…

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice