Zloděj kradl fotopasti, natočila ho kamera…

Pardubice – Nevýhodou opakovaných krádeží je, že si vás časem zapamatují. A to jak personál v prodejně, tak i strážníci. A právě na pamatováka hlídek i prodavaček dojel i čtyřiatřicetiletý muž.

Strážníci ho znají nejen pro jeho krádeže, ale vědí o něm i něco navíc, je agresivní a patří mezi uživatele návykových látek. Včera ráno ukradl v jednom supermarketu fotopasti za 4000 Kč. Zloděj si počínal zkušeně a z prodejny i se zbožím utekl.

Strážníci na místě zjistili potřebný popis a na jeho základě správě odhadli, o koho se bude jednat. Jejich domněnku potvrdily i samotné prodavačky, které muže poznaly na fotografiích. Další jasný důkaz poskytl i záznam z bezpečnostních kamer, který celou krádež zachytil. Hlídky prohledaly blízké okolí, ale podezřelého muže nenalezly. Veškeré informace proto byly předány Policii ČR, pro kterou též není tento muž neznámým.  

Pěkný nákupní seznam si sestavil i devětadvacetiletý Polák. V jeho tašce skončila aku vrtačka, whisky, zubní pasta, pečivo, polévková zelenina, energetický nápoj, kuře a kleštičky na nehty.

Vzhledem k tomu, že tohoto muže za drobnou krádež řešili strážníci již v neděli, tak při svém dalším stejně neúspěšném pokusu již vyfasoval pokutu v maximální výši deset tisíc korun a navíc doporučení, aby této protiprávní činnosti raději zanechal. 

Další nalezená peněženka se vrátila majiteli, tentokrát díky šikovné seniorce a kartě pacienta

Zatímco ve včerejším příběhu o nalezeném novém mobilním telefonu a peněženky i s doklady byly v rolích poctivých nálezců děti, dneska je to seniorka (77). Žena při svých nákupech nalezla na třídě Míru peněženku s hotovostí a kartou pacienta, který užívá lék ovlivňující krevní srážlivost. Na základě této kartičky se strážníci spojili s ošetřujícím lékařem, který předal kontakt na svého pacienta a majitele peněženky v jedné osobě. Strážníci starého pána (88) kontaktovali v místě bydliště a ten neskrýval radost z malého předvánočního překvapení. Velmi děkujeme poctivost a ohleduplnost, která není vždy samozřejmostí.   

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do