„Život je krásný," vyznal se při pardubické zastávce turné skupiny Kryštof Richard Krajčo

Pardubice – „Život je krásný." Takový název má aktuální klubové turné populární skupiny Kryštof, jejíž pardubickou zastávku hostilo Výstavní a společenské centrum Ideon

V pardubickém Ideonu zahráli po 11 letech

„Oficiálně jsme v Pardubicích hráli naposledy v roce 2015. Přímo v Ideonu pak v roce 2013, což už je 11 let. A pak občas na Kunětické hoře," řekl frontman kapely Kryštof Richard Krajčo

„Dříve byla v publiku většina holek a tak 10 % chlapů. Dnes je to zhruba půl na půl a my nevíme proč. Jestli to nebude tím, že jsem začal nosit kabelky," sdělil se smíchem zpěvák, který se dámským doplňkem „vymódil" na loňských Slavících

„Možná tady vznikne mnoho nových přátelství," reagoval pobaveně při písni Ženy na souboj mezi ženami a muži, když vyzval pány, aby svým drahým polovičkám nevymlouvali, že jsou „obnošeným ženami". 

Došlo i na mexické vlny a nové taneční kreace

„Na každém koncertě za posledních 15 let jsme dělali mexické vlny," radoval se Richard Krajčo, jehož potěšilo, že pardubické publikum ani tentokrát nezklamalo a nenechalo ho ve štychu.

Většina obecenstva ocenila i Krajčovy nové taneční kreace. „To jsem se naučil ve StarDance," pochlubil se loňský účastník oblíbené televizní soutěže.

„Nevím, jestli je to tím, že Ideon je bývalý plavecký bazén, ale myslel jsem si, že se tolik nezpotím. Jenže zpotil jsem se snad úplně nejvíc. Začalo mi to kapat až do trenek. Dokonce jsem si musel vyměnit tričko. Mám dámské M," přiznal Richard Krajčo.

Rozpadá se kapela? „Ne. Jen koncertní pauza"

„Možná jste někde slyšeli, že se kapela Kryštof rozpadá. Není to pravda. Dáváme si koncertní pauzu. Zavřeme se do studia, abychom nahráli nové písničky. Za 7 nebo 8 let se vrátíme," žertoval frontman formace, která v Ideonu zahrála spoustu hitů. Šlo například o skladby Inzerát, Srdcebeat, Obchodník s deštěm, Tak nějak málo tančím, Cesta, Vzducholoď, Do nebe se propadám, Co bude pak, Zůstaň tu se mnou či Halywůd.

Při koncertě létaly konfety, vibrovaly pozitivní emoce a skvěle fungoval též pěvecký sbor složený z diváků. Richard Krajčo opět dokázal, jak skvělý je frontman, herec, zpěvák, šoumen, bavič a muzikant v jednom. Má charisma a dovede publikum přivést do varu. A v takřka vyprodaném Ideonu Krajčovo kouzlo fungovalo znamenitě. Navíc i jeho kolegové z kapely dostali dost prostoru předvést své umění.     

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: facebook.com/skupinakrystof / Tomáš Šnírer