„Žijeme v divné době. Připadám si jak ve válce,“ svěřil se zpěvák Jakub Smolík…

Pardubice – „Žijeme v divné době. Připadám si jak ve válce,“ glosoval populární zpěvák Jakub Smolík aktuální situaci způsobenou pandemií koronaviru, která se přímo dotýká i jeho práce. „Sportovci mohou hrát před poloprázdnými tribunami, umělci ne. Lidé se dnes bojí chodit na akce a já se jim vůbec nedivím. Navíc v roušce si se mnou moc nezazpívají. Je to smutné a my, muzikanti, jsme na tom teď bohužel hodně biti,“ nechal se slyšet Jakub Smolík.

Odehraje na 40 koncertů do konce roku?

„Do konce roku bych měl odehrát kolem čtyřiceti koncertů. Zatím byl kvůli covidu-19 odvolaný jen jeden, tak uvidíme, jak to všechno bude,“ poznamenal oblíbený umělec. „Za 35 let, co se pohybuji v hudební branži, jsem nic takového nezažil. Ani nic, co by tuto situaci připomínalo,“ svěřil se Jakub Smolík. „Doufám, že někdo brzy přijde s nějakým lékem nebo vakcínou, který nám v boji proti koronaviru pomůže,“ dodal kumštýř, jenž se během nucené karantény věnoval hlavně rodině.

„Mám 7letého syna, s kterým jsem se učil. Také jsme spolu jezdili na motorce. Jeho velkým snem je věnovat se freestyle motocrossu. Se svou 14letou dcerou jsem pak natočil společnou písničku. Chce jít studovat konzervatoř, tak jsem zvědav, jak to s ní dopadne,“ nastínil Jakub Smolík.

Nová deska má vyjít začátkem října

„Samozřejmě jsem intenzivně připravoval novou desku, která by měla vyjít začátkem října,“ uvedl Jakub Smolík, jenž zavítal do pardubického Divadelního klubu. Zde se stal kmotrem knihy známého moderátora, zpěváka a také frontmana východočeské hudební formace Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka Skoro všechno nej.

„Pevně doufám, že se na východ Čech znovu brzy vrátím,“ prohlásil 61letý hudebník.

Foto: (C) Tomáš Karlík

  •  
  •