Žhavý popel nevhazujte do plastových popelnic…

Chrudimsko – K požáru starého přístavku u rodinného domu vyjížděly čtyři jednotky hasičů ve středu 18. prosince v 1.40 hodin. Hasiči nasadili k likvidaci požáru kolny o rozměru zhruba 9 x 10 m potřebný počet proudů vody. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 2.02 hodin.

Zcela zlikvidován byl požár v 4.13 hodin. Do ranních hodin střežili místo požáru místní dobrovolní hasiči. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru je vysypání žhavého popela do plastové popelnice, která byla umístěna v přístavku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši přibližně 800 tisíc korun.

Reklama

Upozorňujeme na to, že žhavý popel rozhodně nelze podceňovat. Není možné jej vysypávat do klasického plastového kontejneru, ani jiné plastové nádoby, např. kompostéru. Popel dokáže způsobit požár i po 24 hodinách od vysypání do plastové nádoby. Tato zdánlivě banální záležitost může mít za následky rozsáhlý požár, kdy plameny přeskočí z kontejneru např. na fasádu domu nebo hořlavé předměty v okolí. Vzniklé škody pak mohou vyšplhat klidně do statisíců korun.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim 

  •  
  •  
Reklama