Ženu zastavila až namířená zbraň…

Pardubice – Trestný čin 36leté ženy, která pravidelně usedá za volant i přes zákaz řízení a kterou hlídka strážníků ve čtvrtek zastavila v Holicích opět ve vozidle, měl pokračování. To skončilo až důrazným zákrokem hlídky a namířenou střelnou zbraní.

Hned dvakrát totiž tu samou ženu přistihli strážníci v pátek za volantem v Pardubicích. Poprvé to bylo na třídě 17. listopadu, kde jí údajně došel benzín a tak zaparkovala vozidlo částečně na chodník a proti vjezdu. Hlídka strážníků v ní okamžitě poznala pachatelku, která se předchozího dne dopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Na místo si strážníci přivolali hlídku státní policie kvůli podezření na další trestný čin. Ten potvrdil záznam kamerového systému. Žena si evidentně ze soudního zákazu nic nedělá a dělat nehodlá. Policisté na místě jí prý pouze zdržovali, protože musí přece jet autem pro dítě. Před takovým nápadem ji policisté opakovaně důrazně varovali. Po propuštění z obvodního oddělení policie si žena žádné ponaučení nevzala a usedla do vozidla a opět vyrazila do provozu, což neuniklo pozornosti operačního střediska městské policie, které odstavené vozidlo pro všechny případy hlídalo pomocí namířené kamery. 

Za neřidičkou se ihned vydala výjezdová hlídka a její vozidlo se pokusila zastavit na Chrudimské ulici. Řidička ale výzev nedbala a pokračovala v jízdě. Strážníkům se podařilo jí odříznout cestu až na čerpací stanici. Ani tam však recidivistka nehodlala uposlechnout výzev, odmítala vypnout motor a opustit vozidlo. Názor změnila až poté, co hlídka použila hrozbu namířenou střelnou zbraní. Strážníci ji okamžitě vytáhli z vozidla, přiložili pouta a znovu eskortovali na služebnu Policie České republiky.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •