Žena upadla z kola. Strážníci se postarali o ní i o její kolo

Pardubice – Náhodou jeli kolem a hned pomáhali. Hlídka strážníků v Pardubicích na mostě Pavla Wonky byla přímo svědkem pádu seniorky. Ta se pokoušela naskočit na jízdní kolo, ale upadla.

Strážníci ihned přispěchali ženě na pomoc. Zjistili, že se při pádu udeřila do hlavy a způsobila si tržnou ránu a rychle se zvětšující modřinu. Seniorce proto hned poskytli první pomoc a přivolali na místo záchrannou službu, která ženu převezla do nemocnice. Strážníci se pak postarali i o opuštěné kolo, které odvezli a předali rodině. I v takové situaci jsme tu pro vás.

Agresivní muž se před strážníky svlékl donaha

Agresivního a nahého muže museli strážníci krotit v Pardubicích. Nepochopitelně se chovající muž se pokoušel i napadnout kolemjdoucího muže s dětským kočárkem. Hlídka ihned spěchala na místo a našla tam mladého 18letého muže, se kterým ten den i v dřívějších dobách měli co do činění a který se nyní před strážníky začal svlékat do naha.

Veškerá snaha o rozumnou komunikaci se míjela účinkem, stejně jako provedení dechové zkoušky. Ze zcela zjevného podezření na to, že je mladík pod vlivem omamných látek, jej strážníci převezli k vyšetření na záchytnou stanici. Zde se konečně podařilo provést dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 1,52 promile alkoholu v dechu a také test na návykové látky. Ten se rozehrál všemi barvami, které test na drogy nabízí. Z toho důvodu rozhodl lékař o nezbytné hospitalizaci a následnému vyšetření. S ohledem na jeho výsledek pak určí další způsob řešení. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice