Žena nedokázala trefit domů…

Pardubice – Hodně náročné pátrání nemusí souviset jen se zločinem. Důkazem je doslova včerejší práce pardubických strážníků, které přivolali ke starší ženě. Ta bohužel vlivem zdravotní obtíže byla zcela ztracená.

Nevybavila si adresu, dokonce ani vlastní jméno. Dokázala si pouze vzpomenout na to, že ráno odešla na procházku se psem a už nenašla cestu zpět. Hlídka tedy s ženou vyrazila hledat místa, která by ji mohla být povědomá. To naštěstí zafungovalo.

Seniorka si po chvíli vzpomněla, že z okna bytu vidí letadlo na dětském hřišti. Podle tohoto orientačního bodu už strážníci věděli, že hledají konkrétní sídliště, ale vyhráno ještě nebylo. Žena ani na místě nemohla poznat správný dům.  A tak nezbylo, než jít vchod od vchodu a zkoušet jeden po druhém, než klíč z její kabelky konečně do jednoho zámku zapadl.

S dalším hledání konkrétního bytu v panelovém domě naštěstí pomohla sousedka, která už pomohla s navigací ke správnému bytu. Po více než hodinovém hledání tak strážníci ženu vrátili domů k rodině.

Zdroj: Městská Policie Pardubice
Foto: redakce ilustrační Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •