Zdrogovaný mladík pokousal strážníka, napadal zdravotníky i svou matku…

Pardubice – Ztichlou třídou Mírou se sedmnáctiletý mladík prohnal jak uragán. A problémy dělal všude.

Nejprve se dohadoval s pracovníkem občerstvení, po kterém chtěl po zavírací době jídlo nebo alespoň peníze. Když nepochodil, schválně jej polil vodou z kbelíku, který měl prodavač připraven v úklidu.

Následovalo pokřikování na každého, kdo krátce před druhou hodinou ranní křížil mladíkovi cestu. A bojovná nálada mu zůstala i v přítomnosti strážníků. Jakákoli domluva s ním ale byla nemožná. Mladík byl roztěkaný a podle očekávání měl testy na alkohol (1,99 promile) i drogy pozitivní. Toxi test byl dokonce pozitivní na všechny vyšetřované látky. Zřejmě i to zapříčinilo, že mladík byl jak neřízená střela.

Se strážníky nespolupracoval, neustále křičel, plival, chtěl se rvát, při převozu dokonce pokousal strážníkovi předloktí a během ošetření napadal i samotné zdravotníky. Jeho agresivita stále narůstala. Vzhledem k věku mladistvého byla o celém incidentu vyrozuměna i matka útočníka, která se dostavila do nemocnice ve snaze synovi domluvit. Ovšem ani ona jej nedokázala zklidnit.

Pomohla až nařízená medikace, po které byl mladík převezen na záchytku, kde zůstal pod lékařským dozorem do odeznění akutní intoxikace. Případem se bude dále zabývat Policie ČR.  

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •