Zdravotnickou školu opouští druhá vlna masérů…

Svitavy – V tomto týdnu historicky podruhé maturovali žáci oboru masér sportovní a rekondiční. Kromě ústních zkoušek a didaktických testů se jich tak týkaly praktické zkoušky. Jedná se o nejmladší obor Střední zdravotnické školy Svitavy. Radní Bohumil Bernášek po své návštěvě prozradil, který nový obor na škole vznikne.  

„V loňském roce bylo deset maturantů v oboru masér sportovní a rekondiční a letos dvojnásobek. Zájem o školu je a svědčí o tom i výsledky přijímacího řízení, které se uskutečnilo minulý týden. Pro příští školní rok máme dostatek žáků,“ sdělil ředitel školy Radim Dřímal. 

Přípravu na maturitu zvládli žáci oborů praktická sestra a masér sportovní a rekondiční bez větších problémů. „V rámci teoretické výuky maturanti využívali komunikaci přes počítače.  Čas, který by museli běžně strávit na praktickém výcviku, mnozí využili tím, že pomáhali v nemocnicích a sociálních zařízeních,“ dodal ředitel školy. 

„V posledních letech je o studium na krajských středních zdravotnických školách velký zájem a já jsem velmi rád, že v našich nemocnicích bude pracovat kvalifikovaný personál. Pacientům určitě pomohou i budoucí absolventi nově otevíraného oboru masér ve zdravotnictví“ informoval radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„V letošním roce je úspěšnost u maturitních zkoušek na území města vysoká, což mě velmi těší. Zároveň jsem potěšen zvýšeným zájmem absolventů o místní střední školy,“  řekl starosta Svitav a předseda výboru  pro výchovu vzdělání a zaměstnanost Zastupitelstva Pardubického kraje David Šimek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •