Zdravotní škola se pyšní novými okny a hřištěm…

Ústí nad Orlicí – Výměna oken na VOŠ a SŠ zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí se vydařila. Výměna zabrání tepelným ztrátám a vzhled budovy novými prvky neutrpěl. Kromě toho bylo u budovy vlastněné Pardubickým krajem opraveno sportovní hřiště. 

„Stará okna byla vyměněna za nová plastová s dvojsklem. Členění výplní bylo zachováno dle původního vzhledu budovy. V kmenových učebnách a v počítačové učebně byla okna doplněna žaluziemi a roletami. Jednalo se o investici ve výši 4,7 milionů korun,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství. 

Výměna oken byla realizována v prázdninových měsících, takže nebyl narušen provoz školy. Výměnou oken revitalizace budovy nekončí. Chystá se např. nová omítka. 

Zdravotní škola se pyšní novými okny a hřištěm
« 1 z 5 »

„Pardubický kraj investoval v posledních dvou letech do škol více než 800 miliónů Kč. Naší snahou je rozdělovat investice rovnoměrně jak podle oborů, tak i podle regionů. Děkujeme realizátorům stavby a za zhotovení díla,  ti také ocenili zájem o setkání při prezentaci finalizace projektu.  Zlepšené prostředí samozřejmě přispívá i k celkovému komfortu žáků a pracovníků školy. Zároveň se Pardubický kraj chová jako zodpovědný hospodář,“ řekl Bohumil Bernášek. 

Škola má kromě oken i nové hřiště. Finanční náklady na rekonstrukci byly ve výši 990 tisíc korun. Pardubický kraj přispěl škole částkou 600 tisíc korun. „Tartanový povrch nahradil betonovou plochu, která nebyla pro pohyb žáků bezpečná. Dále byla vybudována okolo hřiště ochranná síť. Hřiště navíc slouží nejen ke sportu, ale i k výuce první pomoci, “ informovala ředitelka školy Marie Klementová.  

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •