Závazek nekonzumovat alkohol stvrdil dopitím piva…

Pardubice – Občas o noční službě zažívájí strážníci Městské policie Pardubice ten známý pocit vyjádřený slovy: Jestli se nám to nezdá…

Názorně vysvětlíme. Za benzínovou stanicí jsme narazili na muže, který do sebe zalamoval už čtvrté pivo. Po delší a komplikované rozmluvě se strážníky muž (ročník narození 1983) své jednání vysvětlil tím, že je vyznamenaným veteránem druhé světové války. O nařízení vlády zakazující konzumaci alkoholu na veřejnosti není vysloužilec informován a svého jednání tedy silně lituje a toto napraví.

Závazek nekonzumovat alkohol na veřejnosti vzápětí stvrdil dopitím čtvrtého piva před hlídkou, která v té chvíli akutně přemáhala nutkání chytit se za hlavu. Za porušení nařízení vlády byl tedy muž vyřešen pokutou na místě a odeslán do místa bydliště.

Kabelka se vrátila k majitelce

Ne vždy strážníci jezdí do obchodních domů jen kvůli vyřešení drobné krádeže. Zaměstnanci obchodního domu na Višňovce našli v prodejně kabelku 85leté paní s penězi i doklady.

Strážníci nález převzali, zaevidovali a chystali se vyrazit za paní domů, věci odevzdat, když tu paní přišla do obchodu zpět své věci hledat. Shledání a předání šťastné. Máme rádi tyhle dobré konce a děkujeme všímavým pracovníkům.  

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •