Zátah cizinecké policie v Litomyšli…

LITOMYŠL – Tento týden kolegové z odboru cizinecké policie z Pardubic, Ústí nad Orlicí i Svitav provedli kontrolu nelegálního pobytu a zaměstnávání cizinců v další z firem, tentokrát v území Litomyšle. 

Policisté oslovili personální oddělení a zároveň prošli výrobní halu, kde nalezli 10 cizinců, kteří neměli žádné pracovní povolení. Jediný doklad, který je opravňoval k pobytu v evropských zemích, bylo vízum k pobytu vydané v Polsku. K němu ale chybělo potřebné pracovní povolení.

Z firmy jsme k podání vysvětlení eskortovali 7 mužů a 3 ženy ve věku od 22 do 63 let. Jak je téměř pravidlem, všichni byli dodáni agenturou, která jim slibovala zajištění pracovní příležitostí na našem území.

Co je nyní čeká? U všech bylo zahájeno správní řízení. Všichni po dobu správního řízení mohou nadále zůstat na našem územní, ale po vydání rozhodnutí budou muset na stanovenou dobu opustit území České republiky a vrátit se zpět na Ukrajinu. Všem nyní hrozí správní vyhoštění na dobu 5 let, zaměstnavatele, který cizince z Ukrajiny zaměstnával „načerno“ a sliboval jím výplatu v hotovosti, toho čeká řízení ze strany inspektorátu práce.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační Policie ČR

  •  
  •