Zastupitelé opět zasednou nad letním stadionem…

Pardubice – Zastupitelé města Pardubic budou ve čtvrtek opět jednat o revitalizaci letního stadionu. Mají rozhodnout o tom, zda město vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby, díky níž by Pardubice na místo chátrajícího torza získalo fotbalový stadion vyhovující i podmínkám nejvyšší fotbalové soutěže.

Rada města v úterý návrh na zahájení výběrového řízení schválila s tím, že cena přestavby letního stadionu s DPH nepřekročí 430 milionů korun. Revitalizace by měla zhruba zahrnovat vybudování fotbalového hřiště a tréninkové plochy, včetně samostatného osvětlení a revitalizaci a dostavbu tribun. Samostatně pak rada navrhuje řešit parkování s tím, že schválila přípravu návrhu stavby parkovacího domu v této lokalitě.

Revitalizace stadionu je připravena, včetně platného stavebního povolení. Má být financována z úvěrových zdrojů města, případně z dotací, které se město snaží na revitalizaci stadionu, jehož část je kulturní památkou, získat. Pro úpravu nábřeží Labe a přilehlých ulic U stadionu a Labská chce město využít prostředky z ITI v novém plánovacím období. Podobně by se památkově chráněná brána borců měla po roce 2021 dočkat revitalizace buď z ITI, nebo z dotací na obnovu kulturních památek.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

  •  
  •