Zástupci Českého červeného kříže připomínají Den světové pomoci…

Pardubický kraj – Na pěti místech připravil Oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí vzdělávací akce k připomenutí Dne světové pomoci. Ty se uskutečnily pod záštitou radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a dnes ve Vysokém Mýtě. O možnostech jak pomoci druhému, se může každý dozvědět ještě v dalších dnech v České Třebové a Chocni.

„Nikdy není na škodu si připomenout, jaká jsou základní pravidla při poskytování první pomoci. Pracovníci Českého červeného kříže odvádějí v tomto směru velmi záslužnou činnost a na osvětu v oblasti zdravovědy není nikdy pro nikoho pozdě,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se prezentovaly zejména Oblastní spolek Českého červeného kříže, BESIP, městská policie, policie ČR a dobrovolní hasiči. K vyzkoušení byly kompenzační pomůcky, resuscitace, ošeření drobných poranění a zlomenin. Velký zájem by mezi dětmi o sanitky a další automobily. Připravena byla i výtvarná soutěž.

Zástupci Českého červeného kříže připomínají Den světové pomoci
« 1 z 5 »

Červený kříž si připomíná sto let své existence. Oblastní spolek Ústí nad Orlicí prezentuje Den světové pomoci podvacáté. „V loňském roce jsme přivítali v pěti městech na Dnech světové pomoci 4900 návštěvníků, 24 akcí jsme uspořádali ve školách, kam přišlo 3860 dětí. Na první pomoc jsme v loňském roce proškolili 1726 lidí a zajišťovali jsme 193 společenských akcí, kde jsme ošetřili 1470 osob,“ přiblížil činnost oblastního spolku hlavní organizátor akce Jiří Preclík.

„Pardubický kraj si váží práce dobrovolníků z Českého červeného kříže, a proto pravidelně přispívá na jeho činnost ve všech okresech. Aktivity spolku v Ústí nad Orlicí vítám, proto   v současné chvíli jednáme o dalších možnostech, jak více podpořit tyto obětavé lidi při osvětě v oblasti první pomoci, a to zejména u dětí na školách a po celém kraji,“ dodal na závěr Ladislav Valtr.  

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •