Zastavili vlastní výrobu a pomáhají těm, na které se nedostává…

Choceň – Za normálních okolností vyrábí choceňská firma filtrační elementy pro průmyslovou výrobu. Její výrobky slouží na filtraci plynů a kapalin. Ze dne na den však stihla reagovat na současnou virovou nákazu a s ohledem na nedostatek přešla na výrobu roušek, které pomáhají lidem nejen v okolí Chocně a Vysokého Mýta. Za tento zajímavý počin poděkoval na místě i radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Jsem nadšený z lidské sounáležitosti, která v našem kraji panuje. Velice si vážím každého, kdo dokáže obětovat svůj čas nebo výrobní kapacity na výrobu potřebných ochranných pomůcek a dezinfekce, kterých je nedostatek. Těší mne, že výrobky také z Chocně pomáhají nejen jejím obyvatelům, ale také například zubařům nebo dobrovolníkům-medikům, kteří jsou spolu s praktickými lékaři taktéž v první linií a přitom základní ochranné pomůcky nyní chybí,“ sdělil Ladislav Valtr.

Firma v Chocni běžně nepracuje s materiálem, který by mohl být užitý jako ochrana lidí. „ Ve skladu jsme však vhodný materiál vytipovali a další objednali. Business jsme posunuli v této době na druhou a možná i třetí kolej,“ sdělil majitel firmy, který nechce být jmenován.  

Za den se ve firmě, která má do dvaceti zaměstnanců vyrobí 400 kvalitních roušek, které zakrývají větší část obličeje než běžné. Už teď je mohou využívat například v léčebnách dlouhodobé péče nebo medici, kteří se hlásí na odběrová místa. Zkrátka však nejsou ani místní choceňské firmy a obyvatelé. „Hlásí se nám nejen zájemci o odběr, ale také další choceňští živnostníci na pomoc, tak to funguje,“ dodal majitel firmy.   

Zastavili vlastní výrobu a pomáhají těm, na které se nedostává
« 1 z 5 »

„Velké díky všem lidem a firmám, které pomáhají v této mimořádné situaci naším zdravotníkům nebo i jen vzájemně si v místě. Jsem rád za aktivitu Střední zdravotnické školy Pardubice nebo třeba ze 3. Základní školy v Litomyšli. Jejich výrobky pomáhají ulehčit práci nejen ve zdravotnických zařízeních. Poděkování patří řadě dalších v našem regionu i třeba pracovníkům městského úřadu v Jevíčku, kteří ušili roušky pro místní léčebný stav,“ uvedl několik příkladů pomoci Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •