Zásahy u dopravních nehod na Pardubicku…

Pardubicko – Na silnici mezi Opočínek a Valy spěchaly hasičské vozy ze stanic Přelouč a Pardubice v pondělí 24. května v 12.30 hodin k dopravní nehodě.

Došlo zde k nárazu vozu do stromu. Jednalo se o dodávkový automobil, v němž byl řidič a převáženy ještě tři osoby, které musely být vyproštěny pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Vyproštění ze zdemolované dodávky bylo velmi náročné.

Hasiči museli odstřihnout část střechy automobilu i boční dveře, aby se dostali ke zraněným osobám. Zraněné osoby byly postupně předávány do péče zdravotníkům a přepravovány do nemocnice. Pro jednu zraněnou osobu musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby.

Hasiči dále vyčkali do chvíle, kdy nehodu zadokumentují policisté, poté vyprostili jednu usmrcenou osobu. Řidič vyvázl pravděpodobně jen s lehčím zraněním.

HZS DN Sanitka Valy 2405202104
« z 5 »

Téměř ve stejný čas, tedy v 12.37 hodin, vyjížděly dvě jednotky hasičů k nehodě, která se stala na silnici v Lázních Bohdanči směrem od Rohovládovy Bělé.

Tady došlo k nehodě dvou osobních vozidel a jednoho nákladního. Jedné zraněné osobě byla hasiči poskytnuta první předlékařská pomoc. Celkem byly zraněny dvě osoby, které odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.  Na místě jsme odstranili následky nehody – zamezili úniku provozních náplní a zajistili automobily proti vzniku požáru.

HZS DN Lazne Bohdanec 2405202102
« z 3 »

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje