Zásah proti nebezpečnému pachateli v Chrudimi na škole…

CHRUDIM – Policisté simulují střelbu na střední škole Bohemia v Chrudimi a nacvičují zásah proti pachateli. 

V Pardubickém kraji dnes cvičí policisté zásah proti nebezpečnému pachateli, který měl zastřelit několik žáků a z místa uprchnout. Cvičení se mohlo uskutečnit díky vstřícnosti Mgr. Martina Slezáčka, ředitele školy Bohemia – Hotelové školy, Střední pedagogické školy a Základní školy v ulici Víta Nejedlého v Chrudimi.

Cílem cvičení je opět si procvičit a připomenout taktické postupy, komunikaci a koordinaci činností, práci integrovaného operačního střediska nebo například prověřit řídící mechanismy při takovéto mimořádné události.

Do akce se zapojí nejen policisté z přímého výkonu služby, ale i kriminalisté a ostatní útvary policie, které se na řešení podobných situací běžně podílí.

Zásah proti nebezpečnému pachateli v Chrudimi na škole
« 1 z 6 »

Podobná cviční se konají několikrát do roka v rámci celé České republiky a jistě zde platí, že kdo je připraven není překvapen, i když každá taková mimořádná situace si vyžaduje individuální přístup. Ředitel krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Mgr. Jan PTÁČEK, MBA k akci uvedl: „Podobná cvičení jsou pro nás vždy velkým přínosem, neboť si postupy v těchto mimořádných situacích vyzkouší jak naši policisté, tak si je mohou prožít na vlastní kůži i studenti a pedagogové. Nejen pedagogy, ale i některé úředníky nebo zaměstnance dalších institucí, naši policisté již dlouhodobě školí jak v podobných situacích postupovat. Celý průběh cvičení samozřejmě bedlivě sledujeme, abychom po jeho vyhodnocení mohli naše postřehy předávat zpět policistům do výkonu.“

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •