Zakrvácená chodba a k tomu zraněný muž

Pardubice – Otevřete dveře a za nimi louže krve a chlap. To se nestává jen ve filmech o mafiánech, kde takto na prahu složený kumpán znamená jistou formu sicilského vzkazu, ale třeba i ve druhém patře bytového domu v Pardubicích. Jako v noci na dnešek.

Strážníci tam byli přivoláni poté, co přesně takový nález učinil obyvatel příslušného bytu. Že by šlo o tradiční sicilský fax o neúspěšném obchodním jednání zakončený nabídkou, kterou není možno odmítnout, vyloučila hlídka téměř ihned. Odér vypitého alkoholu, prázdná lahev pod schody a krvavé louže na schodišti dávaly tušit jiný scénář. Za dveřmi hlídka nalezla známého bezdomovce, který si pádem způsobil další ošklivou ránu na hlavě.

Strážníci silně krvácející ránu ošetřili a přivolali záchrannou službu. Zdravotníkům krom pacienta pak předali ještě jeden údaj a to 2,46 promile alkoholu, která zraněnému 38letému muži vyšla v dechové zkoušce. 

Jeden muž na nástupišti tloukl do vlaku, v nádražní hale se další chlubil novým nožem

Dva případy v jednom absolvovala hlídka strážníků v noci na pardubickém hlavním nádraží. Nejprve na čtvrtém nástupišti, kde měl podle oznámení bušit do vlaku nějaký muž. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že došlo ke sporu mezi zmíněným mužem a průvodčím.

Muž za přítomnosti strážníků nabral znovu klidu, za své chování se omluvil s tím, že prochází těžkou životní situací a uznal, že svou reakci zbytečně přehnal. Poté už v klidu nádraží opustil. Jenže pro strážníky tím začala další práce. Při odchodu je oslovily dvě ženy, které uvedly, že v nádražní hale je nějaký člověk s velkým nožem. Označeného muže strážníci našli sedět na lavici. Nůž měl v té době uschovaný v tašce. Že by šlo o válečného veterána od zelených baretů z Vietnamské války sice zcela vyloučit nešlo, ale pravděpodobnost nebyla nijak vysoká. Po chvíli domlouvání 60letý muž strážníkům svůj nůž strážníkům vydal a podstoupil dechovou zkoušku s výsledkem 2,69 promile.

Na tomto místě musíme připomenout:
Ohánět se zbraní na veřejnosti není dobrý nápad, ani když jde dárek od Ježíška. Vykonávat činnost, při které můžete někoho nebo sebe samého ohrozit na životě či zdraví je pod vlivem alkoholu též zakázáno. Šermování nožem ve finále MasterChefa je něco jiného než na nádražní hale. Zatímco v soutěži to nese kladné body, na veřejném místě se z toho stává minimálně přestupek. A pod vlivem alkoholu je také (mimo jiné) zakázáno vstupovat a zdržovat se v prostředcích hromadné přepravy a čekárnách.

Z těchto výše uvedených důvodů byl muž strážníky převezen na záchytnou stanici, kde z rozhodnutí lékaře zůstal do vystřízlivění a udělení pokuty za své počínání. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice